Ավտոկայանատեղերի վճարները կբարձրանան
«Ազատության» եթերում Կենտրոնի վարչական շրջանի ղեկավար Վիկտոր Մնացականյանը հայտնել է, որ քաղաքային իշխանությունները մտադիր են թանկացնել Երևանի կենտրոնում ավտոկայանատեղերի վճարը։
«Երևանի կենտրոնը մեքենաների համար չէ, Երևանի կենտրոնը պետք է դառնա քաղաքացիների, հետիոտների համար։ Հիմիկվանից ասում եմ՝ կենտրոնում ավտոկայանատեղերի վճարը պետք է թանկանա,–ասել է նա՝ հավելելով,-Մոսկվայում, օրինակ, անցած ամիս դարձավ 25-30 դոլար, ես հասկանում եմ, որ համաչափ չեն աշխատավարձերը, բայց եթե Կենտրոնը հիմնականում ծանրաբեռնենք «կաֆեներով», այդպես չի լինի»։

Парковка в центре Еревана должна подорожать – Виктор Мнацаканян
Плата за парковку в центре Еревана должна повыситься, заявил в эфире Радио «Азатутюн» руководитель административного округа Кентрон Виктор Мнацаканян.
«Центр Еревана не для машин, центр Еревана должен стать для граждан, пешеходов. Говорю об этом уже сейчас, плата за парковку автомобилей должна подорожать», – сказал он.
По словам Виктора Мнацаканяна, сейчас люди платят за парковку 35 драмов в день.
«В Москве, например, в прошлом месяце плата стала 25-30 долларов, я понимаю, что зарплаты несоразмерные, но нельзя перегружать центр Еревана в основном «кафе», так не пойдет», – заявил Мнацаканян.