Վերաքննիչ դատարանը մերժեց գաղտնալսման առթիվ հարուցված գործով Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանների ներկայացրած բողոքը (տեսանյութ, լրացված)
Վերաքննիչ քրեական դատարանում այսօր քննվում է ԱԱԾ տնօրենի և ՀԾՔ պետի հեռախոսային խոսակցության գաղտնալսման առթիվ հարուցված քրեական գործով (պաշտոնատար անձի կողմից իր լիազորություններն անցնելը) տուժող ճանաչելը մերժելու որոշումների դեմ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանների կողմից բերված վերաքննիչ բողոքի քննությունը: Դատական նիստը նախագահում է դատավոր Մհեր Արղամանյանը։
Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբան Հովհաննես Խուդոյանը դատարանում հայտարարել է․ «Ուզես֊չուզես կալանքը պետք է տաս՝ այս արտահայատությունն ինքնին բավարար է հաստատելու ազդեցությունը դատարանի վրա»:
Դատարանը հեռացավ խորհրդակցական սենյակ։ ԱԱԾ տնօրենի և ՀԾՔ պետի հեռախոսային խոսակցության գաղտնալսման առթիվ հարուցված քրեական գործով տուժող ճանաչելը մերժելու որոշումների դեմ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանների կողմից բերված վերաքննիչ բողոքի վերաբերյալ դատական ակտը կհրապարակվի այսօր՝ ժամը 13:30-ին:
Վերաքննիչ քրեական դատարանը մերժեց ԱԱԾ տնօրենի և ՀԾՔ պետի հեռախոսային խոսակցության գաղտնալսման առթիվ հարուցված քրեական գործով տուժող ճանաչելը մերժելու որոշումների դեմ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանների կողմից բերված բողոքը:

Апелляционный суд отказался признать Роберта Кочаряна потерпевшим (видео)
Апелляционный суд в Ереване 18 марта отказался признать второго президента Армении Роберта Кочаряна потерпевшим, сообщает «Sputnik Армения».
Речь идет об уголовном деле по факту прослушки телефонного разговора директора Службы нацбезопасности Артура Ванецяна и главы Специальной следственной службы Сасуна Хачатряна.
Решение Апелляционного суда в понедельник обнародовал судья Мгер Аргаманян.
Еще в октябре прошлого года Следственный комитет отклонил ходатайство о признании Кочаряна потерпевшим по делу о скандальной прослушке. Сейчас, после решения Апелляционного суда, адвокаты Кочаряна намерены обратиться в Кассационный суд. В рамках дела сторона защиты также представит жалобу в Европейский суд по правам человека.
Адвокаты Кочаряна настаивают на том, что содержание опубликованного разговора руководителей двух силовых структур включает в себя такие данные, которые подтверждают факт совершения действий, нацеленных на незаконное ограничение свободы Кочаряна.
Напомним, в частности, в ходе телефонного разговора Ванецян говорит Хачатряну, что звонил судье и сказал ему: «Хочешь или нет, но должен принять решение об аресте».