Մեկնարկել է զինված ուժերի ղեկավար կազմի օպերատիվ հավաքը (տեսանյութ)
ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում մարտի 25-ին մեկնարկել է զինված ուժերի ղեկավար կազմի օպերատիվ հավաքը: Հայկական երկու հանրապետությունների զինված ուժերի փոխգործակցության շրջանակում հավաքին ներգրավված են նաև ԱՀ ՊԲ հրամկազմի ներկայացուցիչները: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Ողջունելով հավաքի մասնակիցներին և զինված ուժերի ղեկավար կազմի գիտելիքների կատարելագործման համատեքստում կարևորելով ամենամյա հավաքների դերն ու նշանակությունը՝ ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը հանդես է եկել «Ռազմաքաղաքական իրավիճակը տարածաշրջանում, դրանից բխող հնարավոր զարգացումները» թեմայով դասախոսությամբ:
ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հավաքի մասնակիցներին է ներկայացրել Հայաստանի և Արցախի շուրջ անվտանգային միջավայրի հիմնական մարտահրավերները, արտաքին, այդ թվում՝ ռազմական բնույթի սպառնալիքները, տարածաշրջանային շահերի և հակամարտությունների ոլորտում առկա և հավանական զարգացումները, Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացում հայկական կողմի համար բարենպաստ բանակցային պայմաններ ապահովելու հիմնական գրավականները:

Стартовал оперативный сбор Минобороны Армении и Армии обороны Арцаха (видео)
В Министерстве обороны Армении стартовал оперативный сбор руководящего состава Вооруженных сил при участии представителей командного состава Армии обороны Республики Арцах, сообщает пресс-служба Минобороны.
Министр обороны Давид Тоноян, отметив важность проведения сбора в контексте совершенствования знаний руководящего состава ВС, выступил с лекцией «Геополитическое положение в регионе, исходящие из него возможные развития».
Он представил участникам сбора основные вызовы зоны безопасности вокруг Армении и Арцаха, внешние угрозы, в том числе, военного характера, имеющиеся и вероятные развития в сфере региональных интересов и противостояний, основных залогов обеспечения благоприятных для армянской стороны условий в процессе мирного урегулирования нагорно-карабахского противостояния.