Արամ Հարությունյանը հաղորդում է ներկայացրել դատախազություն՝ 1996 թ․ նախագահական ընտրությունների արդյունքները կեղծելու հանցագործության մասին (տեսանյութ)
«Ազգային համաձայնություն» կուսակցության նախագահ Արամ Հարությունյանն այսօր ՀՀ գլխավոր դատախազության մոտ մամլո ասուլիս էր հրավիրել:
Նա հայտնել է, որ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանին հասցեագրված հանցագործության մասին հաղորդում է ներկայացրել՝ կապված 1996 թվականի նախագահական ընտրությունների արդյունքները կեղծելու, ընտրություններից հետո սահմանադրական կարգը տապալելու, ինչպես նաև իր նկատմամբ առանձնապես դաժանությամբ բռնություն կիրառելու և իրեն խոշտանգելու վերաբերյալ քրեական գործ հարուցելու և մեղավորներին պատասխանատվության ենթարկելու խնդրանքով:

Арам Арутюнян подал в прокуратуру заявление о фальсификации результатов президентских выборов 1996 года (видео)
Председатель партии «Национальное согласие» Арам Арутюнян созвал сегодня пресс-конференцию напротив здания генеральной прокуратуры РА.
Он сообщил о том, что подал в на имя генпрокурора РА Артура Давтяна заявление о преступлении, связанном с фальсификацией результатов президентских выборов 1996 года и свержении после выборов конституционного строя, а также просьбу о возбуждении уголовного деля в связи с применении в его отношении особо жестокого насилия и пыток.