Պորոշենկոն և Զելենսկին վիճել են ուղիղ եթերում (տեսանյութ)
Նախագահի թեկնածու, Ուկրաինայի գործող նախագահ Պյոտր Պորոշենկոն իր ընդդիմադիր, շոումեն Վլադիմիր Զելենսկուն ապրիլի 11-ի երեկոյան «Իշխանության իրավունք» հաղորդման շրջանակում բանավեճի է հրավիրել։
Սակայն Զելենսկին Ֆրանսիայում է եղել՝ նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ հանդիպման համար։ Զելենսկին հեռախոսով ընդգծել է, որ պատրաստ է բանավեճի, սակայն Օլիմպիսկի մարզադաշտում։ Շոումենն ասել է, որ Պորոշենկոն իրեն տվյալ պահին է հրավիրել՝ իմանալով, որ ինքը երկրում չէ։ Զելենսկին հավելել է, որ նախագահի մարդիկ ամենուր հետևում են իրեն։ Ի պատասխան Պորոշենկոն ասել է, թե ոչ ոք չի հետևում նրա տեղաշարժին։
Նախագահի թեկնածուների միջև վեճ է սկսվել։
«Ամսի 14-ին»,-հայտարարել է Պորոշենկոն։
«Ամսի 19-ին»,-պատասխանել է Զելենսկին՝ ընդգծելով, որ դա իր վերջին խոսքն է և ընդհատել է կապը։
«Մեր թիմը ոչ ոք չի դիրքավորի։ Իսկ հիմա ես ավարտեցի։ Ապրիլի 19-ին, Օլիմպիսկի մարզադաշտում։ Վերջակետ։ Ցտեսություն»,-ասել է շոումենը։
«Վերջակետ, ուրեմն վերջակետ»,-կրկնել է Պորոշենկոն՝ ասելով, որ ապրիլի 19-ին կլինի Սուսպիլնիում՝ ինչպես պահանջում է օրենքը։ Սակայն այդ պահին Զելենսկին արդեն ընդհատել էր կապը։

Зеленский и Порошенко устроили перепалку прямо в прямом эфире (видео)
Перепалка между действующим президентом Украины Петром Порошенко и кандидатом на пост главы государства Владимиром Зеленским произошла в эфире программы в эфире программы «Право на власть» на телеканале «1+1».
Политики беседовали по телефонной связи. Порошенко пригласил Зеленского приехать в студию для проведения дебатов. В ответ кандидат в президенты заявил, что не может этого сделать, так как находится в Париже, где пройдет встреча с президентом Франции Эммануэлем Макроном.
Он подчеркнул, что Порошенко должен знать об этом, поскольку автомобили СБУ сопровождали его по пути в аэропорт.
Помимо этого, Зеленский пригласил украинского лидера на дебаты 19 апреля на стадионе «Олимпийский» в Киеве.
После этого они стали спорить и перебивать друг друга. Ведущая пыталась их остановить. Зеленскому это надоело, он попрощался и прервал звонок.