Բագրատաշենի մաքսատանն ուղեբեռի հետ զննող սարքի միջով անցած քաղաքացու տեսագրությունը հրապարակած աշխատակիցն ազատվել է աշխատանքից
Հայաստանի Բագրատաշենի մաքսակետի աշխատակիցը, ով ուղեբեռի հետ միասին զննող սարքի միջով անցնող քաղաքացու տեսագրությունը տարածել էր, աշխատանքից ազատվել է:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին ՊԵԿ լրատվական ծառայությունից, դեպքի հետ կապված նշանակվել էր ծառայողական քննություն, սակայն հետո այն կասեցվել էր: Նշված անձն աշխատանքից ազատման դիմում էր գրել:
Օրերս համացանցում տարածվել է տեսանյութ, որում երևում է, թե ինչպես է քաղաքացին ուղեբեռի հետ միասին զննող սարքի միջով անցնում:

Сотрудник таможни Баграташена, опубликовавший видеозапись гражданина, прошедшего с багажом через устройство досмотра, уволен с работы
Сотрудник таможни Баграташена, опубликовавший видеозапись гражданина, прошедшего с багажом через устройство досмотра, уволен с работы.
В пресс-службе КГД «Арменпресс» сообщили, что в связи с инцидентом было назначено служебное расследование, однако затем оно было приостановлено. Указанное лицо подало заявление об увольнении.
На днях в интернете распространилось видео, на котором видно, как гражданин проходит досмотр багажа.