Ֆրանսիացի միլիարդատերերի ընտանիքը 100 մլն եվրո կհատկացնի Նոտր Դամի վերականգնմանը
Ֆրանսիացի միլիարդատեր-գործարարներ Պինոների ընտանիքը 100 միլիոն եվրո կտրամադրի Փարիզի Աստվածամոր տաճարի վերականգնմանը, որը տուժել Է այնտեղ բռնկած հրդեհի հետեւանքով: Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ապրիլի 16-ին այս մասին հայտնել Է Agence France-Presse-ը:
«Հայրս՝ Ֆրանսուա Պինոն, եւ ես որոշեցինք Artemis ընկերության հիմնադրամներից 100 միլիոն եվրո հատկացնել Փարիզի Աստվածամոր տաճարի վերականգնման համար, որտեղ երկուշաբթի օրը հրդեհ Է բռնկել»,- գործակալությանը հայտարարել Է գործարար Ֆրանսուա Անրի Պինոն: Պինոների ընտանիքն Artemis եւ Kering ընկերությունների սեփականատերն Է: Առաջին ըներությանն Է պատկանում նաեւ Christie՚s աճուրդային տունը: Kering-ին են պատկանում նորաձեւ հագուստի մի շարք բրենդներ, այդ թվում՝ Gucci-ն եւ Yves Saint Laurent-ը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:
Իլ դը Ֆրանս տարածաշրջանն էլ, որպես արտակարգ օգնություն, 10 մլն եվրո կհատկացնի Փարիզի Աստվածամոր տաճարին։ Այդ մասին հայտնել Է BFMTV հեռուստաալիքը՝ վկայակոչելով տարածաշրջանի ղեկավար Վալերի Պեկրեսին:

Семья французских миллиардеров Пино выделит €100 млн на восстановление Нотр-Дама
Семейство французских бизнесменов-миллиардеров Пино выделит €100 млн на реконструкцию собора Парижской Богоматери, который пострадал в результате вспыхнувшего в нем пожара. Об этом сообщило во вторник агентство «France-Presse».
«Мой отец, Франсуа Пино, и я решили выделить из фондов компании «Artemis» €100 млн на реконструкцию собора Парижской Богоматери, в котором в понедельник вспыхнул пожар», – заявил агентству бизнесмен Франсуа-Анри Пино.
Семья Пино владеет компаниями «Artemis» и «Kering». Первой принадлежит в том числе аукционной дом «Christie's». «Kering» владеет рядом брендов модной одежды, включая «Gucci» и «Yves Saint Laurent».