Ադրբեջանում մայիսի 1-ին կմեկնարկեն թուրք-ադրբեջանական զորավարժությունները
Մայիսի 1-3-ն Ադրբեջանում տեղի կունենան «Մուստաֆա Քեմալ Աթաթուրք-2019» թուրք-ադրբեջանական զորավարժությունները: Ադրբեջանական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ՝ այսօր Բաքվում հանդիսավոր կերպով դիմավորել են վարժանքներին մասնակցող թուրք զինծառայողներին:
Ադրբեջանական ռազմական գերատեսչության պաշտոնական հաղորդագրության համաձայն, զորավարժությունների նպատակը «Ադրբեջանի և Թուրքիայի ռազմական ստորաբաժանումների փոխգործակցության համակարգումն է, մարտունակության բարձրացումը, համատեղ գործողությունների անցկացման ունակությունների զարգացումը»:
Հաղորդվում է նաև, որ զորավարժություններին ներգրաված կլինեն հակատանկային, հրետանային տեխնիկա, ռազմա-տրանսպորտային ուղղաթիռներ, երկու երկրների հակաօդային պաշտպանության և զենիթա-հրթիռային համալիր։

1 мая в Азербайджане начнутся турецко-азербайджанские военные учения
С 1-го по 3 мая в Азербайджане пройдут турецко-азербайджанские военные тактические учения «Мустафа Кемаль Ататюрк-2019». По сообщению азербайджанских СМИ, сегодня в Баку в торжественной обстановке встретили турецких военнослужащих, которые примут участие в учениях.
Согласно официальному сообщению Министерства обороны Азербайджан, «цель учений – налаживание взаимодействия военных подразделений двух стран, повышение боеспособности, развитие навыков проведения совместных действий».
Сообщается также, что в учениях будет задействована противотанковая, артиллерийская техника, военно-транспортные вертолеты, ПВО и зенитно-ракетные комплексы двух стран.