Փաշինյանը ոչ ոքի չի ստիպել աշխատանքից ազատվել. Դավիթ Անանյան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը չի ստիպել ոչ ոքի ազատվել աշխատանքից։ Այս մասին այսօր ԱԺ–ում լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց ՊԵԿ նախագահ Դավիթ Անանյանը։
Մեկ ամիս առաջ, այցելելով Նորագավիթի ավտոմաքսատուն, Փաշինյանը նկատել էր, որ ծառայողական սենյակներից մեկում ազգային դրոշը փոշոտ է և դրված է անկյունում։ Նա պահանջել էր աշխատանքին ազատել բոլոր այն մարդկանց, որոնք աշխատում են այդ բաժնում։
Այնուամենայնիվ, ՊԵԿ–ի ղեկավարի խոսքով, Փաշինյանը չի պահանջել, այլ միայն կոչ է արել։
«Բայց չէ՞ որ Փաշինյանն ասաց` ազատել բոլորին։ Մի՞թե դա պահանջ չէ»,–հարցրեց լրագրողներից մեկը։
«Ոչ։ Դա կոչ էր»,–նշեց Անանյանը։
Այդ դեպքը մեծ աղմուկ էր բարձրացրել սոցցանցերում։ Դրանից հետո Facebook–ի ուղիղ եթերում Փաշինյանը հայտարարեց, որ դրոշի նկատմամբ անհարգալից վերաբերմունքը անհարգալից վերաբերմունք է ամբողջ երկրի և բնակիչների նկատմամբ։

Пашинян никого не заставлял увольняться – Давид Ананян
Премьер-министр Никол Пашинян не заставлял никого увольняться с работы. Об этом заявил журналистам в парламенте Армении председатель Комитета госдоходов республики Давид Ананян.
Около месяца назад, посетив Норагавитский таможенный терминал в Ереване, Пашинян заметил, что в одном из служебных помещений национальный флаг содержится в неподобающем состоянии. Тогда он потребовал уволить всех сотрудников этого отдела.
Тем не менее, по словам главы Комитета, Пашинян не потребовал, а только призвал.
«Но ведь Пашинян заявил «Всех уволить!». Разве это не требование», – спросил один из журналистов.
«Нет. Это был призыв», – ответил Ананян.
Случай вызвал большой резонанс в соцсетях. После этого, выступая в прямом эфире на «Facebook», Пашинян заявил, что неуважение к флагу – это неуважение ко всей стране и ее жителям.