Եմենում շուրջ 100 խռովարարներ են սպանվել կառավարական ուժերի հարձակման ընթացքում. Al Arabiya
Եմենում «Անսար ալլահ» (հուսիներ) խռովարար շարժման մոտավորապես 100 կողմնակիցներ են սպանվել երկրի հարավարեւմտյան մասի Էդ Դալիա նահանգում կառավարական ուժերի հարձակման ընթացքում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, մայիսի 15-ին հայտնել Է Al Arabiya հեռուստաալիքը՝ վկայակոչելով զինվորական աղբյուրներ:
Ըստ առկա տվյալների՝ կառավարական զորքերը եւ նրանց աջակցող աշխարհազորի ջոկատները հարձակողական գործողություն են իրականացրել Քաթաաբա բնակավայրի մերձակայքում, որը գտնվում Է նահանգի հյուսիսում: Մարտական գործողությունների հետեւանքով սպանվել են «Անսար ալլահ»-ի 97 կողմնակիցներ, գերեվարվել Է շուրջ 120 հուսի:
Նշվում Է, որ գերի ընկածների թվում են մի քանի հեղինակավոր դաշտային հրամանատարներ: Եմենում 2014 թվականի օգոստոսից շարունակվում Է կառավարական ուժերի եւ հուսիների զինված կազմավորումների դիմակայությունը: Այն առավել ակտիվ փուլ Է մտել 2015 թվականի մարտին կոալիցիայի ուժերի ներխուժումից հետո, որը գլխավորում Է Սաուդյան Արաբիան, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Около 100 йеменских мятежников убиты при наступлении армии в провинции Эд- Далиа
Около 100 сторонников мятежного йеменского движения «Ансар Аллах» (хуситы) были убиты в ходе воинской операции правительственных сил в провинции Эд-Далиа, расположенной в юго-западной части страны. Об этом в среду сообщил телеканал «Al Arabiya» со ссылкой на военные источники.
По имеющимся данным, правительственные войска и поддерживающие их отряды ополчения провели наступательную операцию близ населенного пункта Катааба, расположенного на севере провинции. В результате боевых действий 97 сторонников «Ансар Аллах» были убиты, около 120 хуситов захвачены в плен. Отмечается, что среди попавших в плен несколько авторитетных полевых командиров «Ансар Аллах».
В Йемене с августа 2014 года продолжается противостояние между правительственными силами и вооруженными формированиями хуситов. В наиболее активную фазу оно перешло со вторжением в марте 2015 года коалиции, возглавляемой Саудовской Аравией.