Պեսկովը հաստատել է Հայաստանի վարչապետի մասնակցությունը Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական համաժողովին
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ինչպես սպասվում Է, կմասնակցի Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական համաժողովին (ՊՄՏՀ): Այդ մասին, ինչպես հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը, մայիսի 29-ին լրագրողներին հայտնել Է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Մենք սպասում ենք Հայաստանի վարչապետին»,-ասել Է նա՝ պատասխանելով այն հարցին, թե ՉԺՀ-ի նախագահ Սի Ցզինպինից բացի՝ օտարերկրյա ղեկավարներից ովքեր են մասնակցելու ՊՄՏՀ-ին:
«Մնացած ղեկավարներին ես այժմ չեմ նշի, որովհետեւ դեռեւս վերջնական հաստատումներ չկան»,-հավելել Է Պեսկովը: ՊՄՏՀ-ն տեղի կունենա հունիսի 6-ից 8-ը: Համաժողովի միջոցառումները միավորված են «Ձեւավորելով կայուն զարգացման օրակարգը» նշանաբանով: Կազմակերպիչը «Ռոսկոնգրես» հիմնադրամն Է»:

Песков подтвердил участие премьера Армении в ПМЭФ
Премьер-министр Армении Никол Пашинян, как ожидается, примет участие в Петербургском международном экономическом форуме. Об этом сообщил журналистам в среду пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, передает ТАСС.
«Мы ждем премьер-министра Армении», – сказал он, отвечая на вопрос о том, кто еще из иностранных лидеров кроме председателя КНР Си Цзиньпина примет участие в ПМЭФ.
«Остальных [лидеров] я сейчас не буду анонсировать, потому что еще нет окончательных подтверждений», – добавил Песков.
ПМЭФ пройдет с 6 по 8 июня. Мероприятия форума объединены девизом «Формируя повестку устойчивого развития». Организатор – фонд «Росконгресс».