Տրիպոլիի մերձակայքում ներգաղթյալների կենտրոնին հասցված ավիահարվածից 40 մարդ Է զոհվել
Առնվազն 40 մարդ Է զոհվել այն ավիահարվածի հետեւանքով, որը հասցվել Է Լիբիայի մայրաքաղք Տրիպոլիի մերձակայքում միգրանտների կենտրոնին: Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հուլիսի 3-ին այս մասին հաղորդել Է Reuters գործակալությունը՝ վկայակոչելով մի աղբյուրի: Վերջինիս տվյալներով՝ եւս շուրջ 80 մարդ վիրավորվել Է:
Ինչպես հաղորդել Է Agence France-Presse-ը, Տրիպոլիի Թաջուրա արվարձանում գտնվող կենտրոնի ներկայացուցիչները պնդում են, որ ավիահարվածի հետեւում կանգնած են Լիբիայի ազգային բանակի ուժերը, որը գտնվում Է ֆելդմարշալ Խալիֆա Հավթարի հրամանատարության ներքո:
Լիբիայում այժմ գործում են միջազգային հանրակցության կողմից ճանաչված Ազգային հաշտության կառավարությունը եւ Աբդալա Աբդուռահման աթ Թանիի ժամանակավոր կաբինետը, որը գործում Է երկրի արեւելքում՝ ընտրված խորհրդրանի հետ մեկտեղ եւ որին պաշտպանում Է Լիբիայի ազգայն բանակը:
Հաֆթարն ապրիլի 4-ին հայտարարել Է Տրիպոլիի վրա հարձակում սկսելու մասին: Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության տվյալներով՝ մարտական գործողությունների սկզբից զոհվել Է 750-ից ավելի մարդ, վիրավորվել՝ ավելի քան 4,4 հազարը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

При авиаударе по центру содержания мигрантов близ Триполи погибли 40 человек
Не менее 40 человек погибли в результате авиаудара, нанесенного по центру содержания мигрантов в пригороде ливийской столицы Триполи. Об этом в среду сообщило агентство «Reuters» со ссылкой на источник.
По его данным, еще около 80 человек получили ранения.
Как передает агентство «France-Presse», представители центра, расположенного в пригороде Триполи, Таджуре, утверждают, что за авианалетом стоят силы Ливийской национальной армии (ЛНА), которая находится под командованием фельдмаршала Халифы Хафтара.
В Ливии в настоящее время действуют признанное международным сообществом Правительство национального согласия (ПНС) и временный кабинет министров Абдаллы Абдуррахмана ат-Тани, который действует на востоке страны вместе с избранным парламентом и поддерживаемый ЛНА.
Хафтар 4 апреля объявил о начале наступления на Триполи. По данным ВОЗ, с начала боевых действий более 750 человек погибли, ранения получили свыше 4,4 тыс.