ՀՅԴ–ն Սերժ Սարգսյանի հետ քննարկումներին կրկին կմասնակցի
ՀՀ կուսակցությունների հետ Մարզահամերգային համալիրում հայ–թուրքական հարաբերությունների կարգավորմանն ու տնտեսական հարցերին առնչվող՝ Սերժ Սարգսյանի ավելի վաղ կազմակերպած կլոր սեղան քննարկումները ՀՅԴ խմբակցության քարտուղար Արտյուշա Շահբազյանն օգտակար է համարում։
–Համենայնդեպս, մենք կարողացել ենք այդ լայն լսարանի առաջ մեր տեսակետներն արտահայտել,  քննարկումներ են եղել,–«7օր»–ի հարցին ի պատասխան՝ ասել է Ա. Շահբազյանը։
Նրա կարծիքով՝ քաղաքական դաշտում երկխոսությունը կամ բազմաձայն խոսակցությունը որքան ընդունվի որպես գործելաոճ, այնքան լավ.
–Ընդհանրապես, իշխանությունը խելոք է, երբ որ շատերին լսում է, և շատերն ունենում են արտահայտվելու, իրենց ձայնը տեղ հասցնելու հնարավորություն։
Իսկ եթե առաջիկայում էլ Սերժ Սարգսյանը նամնօրինակ քննարկումների հրավիրի, ապա, Ա. Շահբազյանի խոսքերով, ՀՅԴ–ն անշուշտ կրկին կմասնակցի։

Если Серж Саргсян организует обсуждения, то АРФД примет в них участие
Секретарь парламентской фракции АРФД Артюша Шахбазян считает, что организованные в период армяно-турецкого процесса президентом РА Сержем Саргсяном обсуждения с представителями партий были полезными.
«Во всяком случае, мы смогли выразить наши мнения перед столь широкой аудиторией. К тому же, имели место обсуждения», - в ответ на вопрос «7or» заявил Шахбазян.
По его мнению, чем скорее диалог на политической арене будет признан стилем работы, тем лучше.
«Вообще, власти правильно поступают, когда слушают многих, когда многим предоставляется право высказаться и выразить свое мнение», - заметил Шахбазян.
Если же в будущем Серж Саргсян снова организует такого рода обсуждения, то, по словам Шахбазяна, АРФД, несомненно, примет в них участие.