Լևոն Տեր–Պետրոսյանն աղավնիների դաշտում
Ես  էլ Սամսոն Խաչատրյանի ձերբակալումը կապեցի նրա վերջին հարցազրույցի և այնտեղ խիստ կոշտ շեշտադրումների հետ,–մեկնաբանելով Սամսոն Խաչատրյանի ձերբակալությունը` «7օր»–ի հարցին ի պատասխան ասել է «Նոր ժամանակներ» կուսակցության նախագահ Արամ Կարապետյանը։
Նա նշել է, թե իշխանությունն իր համար որոշում է կայացրել, որ ընդդիմության մեջ կան «աղավնիներ» և «բազեներ», ու փորձում է չեզոքացնել այդ կոշտ կողմնակիցներին, որպեսզի մարտի 17–ի հանրահավաքի և այլ գործընթացների ժամանակ այդ թևն այդքան էլ ուժեղ չլինի։
Կասկածից վեր է, որ ընդդիմության մեջ էլ կան մարդիկ, ովքեր ավելի արմատական են տրամադրված, քան նույն Լևոն Տեր–Պետրոսյանը,–ընդգծել է նա։
Արամ Կարապետյանը չի ցանկացել մեկնաբանել, թե ովքեր են ընդդիմության բազեներն ու աղավնիները՝ ընդգծելով, թե ինքն ամեն դեպքում բազե է։
«Լևոն Տեր–Պետրոսյանն աղավնի՞ է, թե՞բազե» հարցին ի պատասխան՝ նա ասել է.
Կարծում եմ՝ Լևոն Տեր–Պետրոսյանն ավելի աղավնիների դաշտում է։
Բազեները, սակայն, նրա խոսքերով՝ այն գործիչները չեն, ովքեր պահանջում են հենց վաղը քանդել, ջարդել և այլն. նրանք արտահայտում են ժողովրդի իրական ցանկությունները։
Գործողությունների մեջ ես կողմնակից չեմ, որ հենց վաղը կամ 17–ին անպայման պետք է այնպիսի գործողություն կատարել՝ ցույց տալու համար, որ ընդդիմությունը շատ արմատական է տրամադրված։ Կա ամեն ինչի ժամանակը,–նշել է նա և համոզմունք է հայտնել, որ եթե ընդդիմությանը չհաջողվի փողոցում կանգնած շատ մեծ զանգված ունենալ, իշխանությունը որևէ փոփոխություն երբևէ չի անելու։

Левон Тер-Петросян - в лагере «голубей»
«Я тоже связал арест Самсона Хачатряна с его последним интервью и довольно резкими акцентами в них», - комментируя арест Самсона Хачатряна, заявил «7or» председатель партии «Новые времена» Арам Карапетян.
Он отметил, что власти приняли для себя решение, по которому, представители оппозиции делятся на «голубей» и «ястребов», и пытаются нейтрализовать последних, чтобы во время митинга 17 марта и других процессов это крыло не было настолько сильным.
«Вне всяких сомнений, что и в оппозиции есть люди, которые настроены более радикально, чем тот же Левон Тер-Петросян», - подчеркнул он.
Арам Карапетян не пожелал прокомментировать, кто является «голубем» оппозиции, а кто – ястребом, подчеркнув, что он, в любом случае, является «ястребом».
На вопрос о том, кем является Левон Тер-Петросян – «голубем» или «ястребом» – он ответил:
«Думаю,  Левон Тер-Петросян больше относится к лагерю "голубей"».
Тем не менее, «ястребы», по его словам, это не те деятели, которые требуют разрушать и ломать всё прямо с завтрашнего дня: они выражают истинное желание народа.
«Что касается действий, то я не согласен с тем мнением, что прямо с завтрашнего дня или 17 марта нужно обязательно предпринять  такое действие, чтобы показать, что оппозиция настроена крайне радикально. Всему свое время», - отметил Арам Карапетян, выразив уверенность в том, что если оппозиции не удастся привлечь большие массы людей, то власти никогда не пойдут ни на какие изменения.