Ժամը 19։00–ից հետո կրպակները, փոքր խանութները չե՞ն աշխատի
Համառ լուրեր են շրջանառվում, թե իշխանությունները ցնկանում են երեկոյան 19։00–ից հետո արգելել փոքր խանութների ու կրպակների աշխատանքը։ Նույն այդ խոսակցությունների համաձայն՝ սա արվելու է սուպերմարկետների գործերն առաջ գցելու նպատակով, քանի որ երկրում ստեղծված ծանր սոցիալական պայմանների պատճառով առևտրի քանակը կտրուկ նվազել է, մարդկանց մեծամասնությունն էլ նախըտրում է «նիսիա»–ով ապրանք ձեռք բերել շենքի բակում գտնով կրպակից, քան թե գնալ և առձեռն գնել սուպերմարկետից։
«7օր»–ը փորձել է ճշտել, թե որքանո՞վ է իրականությանը համապատասխանում այս տեղեկությունը։ Կառավարության լրատվական բաժնից ասել են, թե նման բան չկա։ Այդպիսի նախագիծ չի շրջանառվում նաև Ազգային ժողովում։ Սակայն նշենք, որ սա չի նաշանակում, թե առաջիկայում օրենքի նման մի նախագիծ հանկարծակի ասպարեզ չի բերվի։

Ларьки и маленькие магазины после 19:00 работать не будут?
В последнее время муссируется информация о том, что власти намерены запретить ларькам и киоскам работать после 19:00. Согласно данным  сведениям, это будет нацелено на продвижение деятельности супермаркетов, так как в условиях создавшихся трудных социальных условий в стране резко сократились объемы торговли, а многие покупатели предпочитает приобретать товары в магазинах и ларьках, расположенных по близости с их домом, поскольку знакомые продавцы продают постоянным клиентам товары «в долг».
Корреспондент «7or» попытался выяснить, насколько эта информация соответствует действительности. Из пресс-службы правительства нам сообщили, что ничего подобного нет. Такого проекта нет в обращении и в Национальном собрании. Но, отметим, что это не означает, что в будущем внезапно не появится такого рода законопроект.