Տիգրան Կարապետյանի պատասխանը Գուրգեն Եղիազարյանին
«Առավոտ» օրաթերթին (14.04.09)  տված հարցազրույցում ՀԱԿ ցուցակով Երևանի ավագանու թեկնածու Գուրգեն Եղիազարյանը մասնավորապես ասել է. «Երբ ես ուզում եմ տեղեկանալ իշխանությունների ցանկությունների մասին, լսում եմ Տիգրան Կարապետյանին: Ընդ որում, հետաքրքիր է, որ նա ուզում է հաղթել ընտրություններում՝  65 հոգանոց ավագանու համար ներկայացնելով ընդամենը 20 հոգանոց ցուցակ»։  Պարզաբանումերի համար դիմեցինք «Ժողովրդական Կուսակցության» նախագահ Տիգրան Կարապետյանին։
Ստորև ներկայացնում ենք նրա մեկնաբանությունը.
«Այդ ո՞նց է ստացվում, որ մարտի 1-ի մասին ոչինչ չիմացան, իրենց մյուս բախումների մասին ոչինչ չիմացան...Այսինքն, դա մտածելու տեղիք է տալիս, որ իրենք իշխանությունների հետ բանակցում են։ Եթե չեն բանակցում՝ ինչու՞  են ասում, որ իրենք վճռական չեն։ Ինչ վերաբերում է 20 հոգանոց ցուցակին. դա շատ լավ ցուցակ է։ Այն նշանակում է, որ Կարապետյանը ոչ մեկին չի քցի։ Իսկ ո՞նց եք դուք պատկերացնում այն, որ ցուցակի հարցում ՀԱԿ-ի ներսում արդեն խլրտումներ են գնում և մարդիկ դուրս  են գալիս ցուցակից։ Որովհետև չեն հավատում, որ կունենան ապագա։ Իրենք թող իրենց մասին մտածեն։ 10 տարվա ընթացքում Կարապետյանը, ի տարբերություն իրենց,  ցույց է տվել, որ սկզբունքային է, երբևէ չի վաճառվի և չի փոխի իր կարծիքը»։

Ответ Тиграна Карапетяна Гургену Егиазаряну.
В интервью газете «Аравот» (14.04.09) кандидат на выборах старейшин Еревана от списка АНК-а Гурген Егиазарян, в частности, сказал: «Когда я хочу узнать о пожеланиях властей, я слушаю Тиграна Карапетяна. При этом, интересно, что он хочет победить на выборах, представив на 65 мест список всего из 20 человек». За разъяснениями мы обратились к председателю Народной партии Тиграну Карапетяну.
Ниже приводим его комментарии:
«Как же получается, что они ничего не узнали о 1-м марта, о своих других столкновениях?... То есть, это дает пищу для размышлений о том, что они ведут переговоры с властями. Если они не ведут переговоры, то почему говорят, что они нерешительны. Что касается списка из 20-ти людей, то это хороший список. Он означает, что Карапетян никого не кинет. А как вы представляете то, что по вопросу списка внутри АНК-а уже идут брожения и люди выходят из списка? Так как  они не верят, что у них есть будущее. Пусть они сами о себе думают. За 10 лет Карапетян, в отличие от них, показал, что он принципиален, никогда не продастся и не поменяет своего мнения».