ՀԱԿ անդամ. «Կարեն Կարապետյանի պատասխանը Սերժ Սարգսյանի պատասխանն է»
«Գերագույն խորհուրդ» պատգամավորական ակումբի նախագահ, Հայ ազգային կոնգրեսի անդամ  Ռուբեն Թորոսյանը «7օր»–ի հետ զրույցում պատասխանելով հարցին, թե ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Կարեն Կարապետյանի հայտարարությունը ՀԱԿ–իշխանություն երկխոսության մասին ինքն էլ, ինչպես շատ ՀԱԿ ներկյացուցիչներ, որպես պաշտոնական պատասխան չի՞ ընդունում՝ ասել է, թե ցանկացած  մարդու հայտարարություն, որն արվում է հասարակության համար, պաշտոնական պատասխան է։
–Քանի որ այդ հայտարարության տակ գրվել  է նրա պաշտոնը, ստացվում է, որ, իհարկե, դա պաշտանական պատասխան է։ Նա որպես պաշտոնատար  անձ է ներկայացել, չէ՞, իսկ այդ պաշտոնատար մարդը ո՞ւմ անունից է հանդես գալիս՝ նախագահի անունից։ Նշանակում է, որ դա ասել է Սերժ  Սարգսյանը,–նշել  է նա։
Հարցին, թե կարելի՞ է ասել, թե երկխոսության ձևաչափի և արտահերթ ընտրությունների մասին ՀԱԿ–ի պնդումներն ի չիք եղան, Ռուբեն Թորոսյանը  պատասխանել է.

Ответ Карена Карапетяна является ответом Сержа Саргсяна - член АНК
Отвечая в беседе с «7or» на вопрос о том, не принимает ли он, так же, как и многие представители АНК, в качестве официального ответа заявление руководителя администрации президента РА Карена Карапетяна о диалоге между АНК и властями, председатель депутатского клуба «Верховный совет», член Армянского национального конгресса  Рубен Торосян отметил, что заявление каждого лица, которое делается для общества, является официальным ответом:
«Поскольку под этим заявлением отмечена занимаемая им должность, выходит, что это, конечно, официальный ответ. Он высказал эту позицию как должностное лицо, представляющее президента. А это означает, что это сказал Серж Саргсян», - подчеркнул Торосян.
На вопрос о том, можно ли сказать, что утверждения представителей АНК о формате диалога и внеочередных выборах воплотились в реальность, Рубен Торосян ответил: