Վահան Հովհաննիսյան. «Ժողովուրդն այսօր ապրում է ավելի վատ, քան առաջ»
Այսօր հրավիրված ասուլիսում ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Վահան Հովհաննիսյանն անդրադարձել է ՄԱԿ–ի գլխավոր ասամբլեայում ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի ելույթին՝ նշելով, որ ելույթը լավն էր, բայց դա միայն ելույթ էր։ Վ. Հովհաննիսյանը կարծում է, որ այդպիսի վճռական քաղաքականություն վարելու համար իշխանությունները երկրի ներսո՛ւմ պետք է ամուր թիկունք ունենան։
–Ակնհայտ է, որ ժողովրդի կյանքը վատանում է՝ ինչ թվեր էլ հնչեցնեն։ Ժողովուրդն այսօր ապրում է ավելի վատ, քան առաջ,–ասել է ՀՅԴ խմբակցության ղեկավարը։
Վ. Հովհաննիսյանը հավելել է, որ իրենք չեն հավատում, թե այսօրվա իշխանություններն ընդունակ են վերաձևելու և ստեղծելու բարեկեցիկ Հայաստան։ ՀՅԴ–ն չի հավատում նաև, որ հայ–թուրքական արձանագրությունները կհանվեն Հայաստանի օրակարգից։ Ահա թե ինչու, ըստ Վահան Հովհաննիսյանի, ՀՅԴ–ն պահանջում է համակարգային փոփոխություններ, այդ թվում՝ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրաժարականը։

Ваан Ованнисян: «Народ сегодня живет намного хуже, чем раньше»
На сегодняшней пресс-конференции руководитель парламентской фракции АРФД Ваан Ованнисян коснулся выступления президента РА Сержа Саргсяна на заседании Генеральной Ассамблеи ООН, отметив, что выступление было хорошим, но это было лишь выступлением. По его мнению, для того, чтобы вести такую решительную политику, власти должны иметь твердую поддержку внутри страны.
«Очевидно, что жизнь населения ухудшается, какие бы цифры ни озвучивались. Народ сегодня живет намного хуже, чем раньше», - заметил Ованнисян.
Кроме того, по словам Ваана Ованнисяна, они не верят, что действующие власти способны перекроить и создать процветающую Армению. Члены АРФД не верят и в то, что армяно-турецкие протоколы будут  сняты с повестки дня Армении. Вот почему, по мнению Ованнисяна, АРФД требует системных изменений.