ՀՀԿ–ում Սաշիկ Սարգսյանի առաջադրման հարցը դեռ չի քննարկվել
Հայաստանի հանրապետական կուսակցության խորհրդի անդամ Ռաֆիկ Պետրոսյանը «7օր»–ի հետ զրույցում ասել է, որ ՀՀԿ–ում դեռ չի քննարկվել ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի եղբայր Սաշիկ Սարգսյանի՝ մեծամասնական ընտրակարգով առաջադրվելու հարցը։
–Բայց չեմ կարծում, որ կառաջադրվի, որովհետև ՀՀԿ–ն գիծ է բռնել, որ իշխանությունը պետք է անջատվի գործարարությունից, իսկ նրանք բիզնեսով են զբաղվում,–ասել է Ռ. Պետրոսյանը՝ ավելացնելով, թե մեծամասնական ընտրակարգով թեկնածուների հարցը կուսակցությունում կքննարկվի փերվարի վերջին՝ ՀՀԿ–ի համագումարից հետո։
Ռաֆիկ Պետրոսյանն ասել է նաև, թե մեծամասնական ընտրագարգով առաջադրման նախաձեռնությունը ՀՀԿ–ում սովորաբար երկկողմանի է լինում՝ «և՛ ցանկություն ունեցողը պետք է հայնտի իր ցանկությունը, և՛, միաժամանակ, կուսակցության ղեկավարությունը պետք է ընտրի»։

РПА пока не обсуждала вопроса выдвижения Сашика Саргсяна
В беседе с «7or» член Совета Республиканской партии Армении Рафик Петросян сказал, что в РПА пока не обсуждался вопрос о выдвижении брата президента Сержа Саргсяна Сашика Саргсяна по мажоритарному списку.
«Я не думаю, что он будет выдвигаться, так как РПА взяла линию на отделение власти от бизнеса, а он им занимается», - сказал Р.Петросян, добавив, что вопрос кандидатов по мажоритарному списку партией будет обсужден в конце февраля после съезда РПА.
Рафик Петросян сказал также, что инициатива выдвижения по мажоритарному списку в РПА бывает двусторонней: и имеющий желание должен заявить о своем желании, и, одновременно, его должно выбрать руководство партии.