Վարչախումբը ձայն չունի
Ընդամենը մեկ օր Տիգրան Սարգսյանը տղամարդ էր կտրել ու գլուխ էր գովում, թե առանց ԲՀԿ-ի իրենք կարող են մի օրում 10 օրինագիծ ընդունել: Իրենք ասելով՝ նկատի ունեն, հավանաբար, Ս. Նիկոյանին ու ևս մի քանի տասնյակ ՀՀԿ-ական պատգամավորի: Ստույգ թիվը, հնարավոր չէ, նույնիսկ կռահել: Իսկ «կարող ենք օրենք ընդունել» ասելով էլ նկատի ունեին կեղծիքներով օրենք անցկացնելը։
Այսօր, ԱԺ-ում մի շարք օրենքներ ընդունվել են «լցոնումների» արդյունքում: Դահլիճում, ակնհայտորեն քվորում չի եղել և մի խումբ պատգամավորներ քվեարկել են ուրիշների փոխարեն` Հերմինե Նաղդալյան, Արա Բաբլոյան, Արեգ Ղուկասյան և այլք: Բոլորն էլ ՀՀԿ-ական պատգամավորներ:
EPP-ին անդամագրվելու օրը` ՀՀԿ-ն կեղծում է արաբա-թուրքական լավագույն ավանդույթների համաձայն: Անկախ նրանից կեղծողը կին է, բժիշկ, թե գործարար, միևնույն է այլանդակությունը դրանից չի փոխվում:
Տեսախցիկների ֆիքսած կադրերը, երբ ՀՀԿ-ական պատգամավորները կեղծում են քվեարկությունը, լրջագույն հետևությունների առիթ է տալիս.
1. Ս. Նիկոյանը չի տիրապետում ԱԺ պրոցեսներին,
2. Վարչապետը չի տիրապետում իր կուսակցության ներքին պրոցեսներին,
3. Սերժ Սարգսյանը, այլևս,  չի տիրապետում երկրում ընթացող պրոցեսներին,
4. Իշխանությունները պատրաստվում են ամենաայլանդակ ձևերով կեղծել առաջիկա ընտրությունները,
5. Բոլոր առաջադեմ ուժերի թիվ 1 խնդիրը  ընտրակեղծիքների դեմ լայն ճակատի ստեղծումն է` անկախ կուսակցական պատկանելիությունից,

У режима нет голосов
Лишь один день Тигран Саркисян похвалялся, что они могут без партии «Процветающая Армения» принять за день 10 законопроектов. Говоря «они», имеют в виду Самвела Никояна и еще несколько десятков депутатов от РПА. Точную цифру невозможно даже угадать. А говоря «можем принять закон», имели в виду проведение закона посредством фальсификаций.
Сегодня в НС ряд законопроектов был принят в результате «вбрасываний». В зале заседаний явно не было кворума, и ряд депутатов голосовали вместо отсутствующих коллег: Эрмине Нагдалян, Арег Гукасян, Ара Баблоян и др. Все являются членами РПА.
В день вступления в ЕРР Республиканская партия фальсифицирует в лучших арабо-турецких традициях. Независимо от того, делает это женщина, врач или бизнесмен, все равно суть данного безобразия от этого не меняется.
Зафиксированные камерами кадры, на которых депутаты от РПА подтасовывают голосование, дают повод для серьезных заключений:
1. Самвел Никоян не владеет процессами в НС,
2. Премьер-министр не владеет внутрипартийными процессами в РПА,
3. Сарж Саргсян больше не владеет процессами, происходящими в стране,
4. Власти готовятся сфальсифицировать предстоящие выборы самыми безобразными способами,
5. Задачей номер 1 для всех передовых сил является создание широкого фронта по борьбе с избирательными фальсификациями – независимо от партийной принадлежности,