Փոխվելու մասին կոչերը Ռուստամյանի կասկածանքն են առաջացնում
ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ ներկայացուցիչ Արմեն Ռուստամյանը Եղեգնաձորում նախընտրական հանդիպման հանրահավաքի ժամանակ հայտարարել է, որ ազգային խնդիրների մասին չպետք է խոսեն ազգային կարևոր հարցերի լուծման վճռական փուլում մի կողմ քաշվածները և այն ուժերը, որոնց պատճառով այսօր երկրից արտագաղթ է տեղի ունենում:
Մեր հայրենակիցներն այսօր ավելի շատ Հայաստանից դուրս են, քան Հայաստանում: Ի՞նչ իրավունքով են մարդիկ խոսում սոցիալական արդարությունից, սոցիալիզմից, երբ թքած ունեն, թե իրենց տված թոշակով, աշխատավարձով հայ մարդը կարող է ապրել, թե ոչ: Այն նվազագույն աշխատավարձը, որ առաջարկում է իշխանությունը, կեսն է կազմում այն զամբյուղի, որն անհրաժեշտ է մարդուն գոյատևելու համար: Այս ամենի մեջ ժողովրդին պահած քաղաքական ուժն ի՞նչ իրավունք ունի խոսել արդարությունից, ժողովրդավարությունից,-ասել է Ա. Ռուստամյանը:
Նրա կասկածանքն են առաջացնում փոխվելու մասին կոչերը, քանի որ դրանց հեղինակներն առաջին հերթին պետք է փոխեն հենց իրենց.
–Բոլորն ապրել ու գործել են մեր աչքի առաջ: Մենք կարող ենք ճիշտ գնահատել` ում խոսքին հավատալ, ում խոսքին՝ ոչ։ Շատ քաղաքական ուժեր կան, որոնց հետ երբևէ չէինք պատկերացնելու, որ կարող ենք կողք կողքի կանգնել, բայց գերակա՝ ազգային շահը մեզ ստիպել է գնալ համագործակցության։

Призывы измениться вызывают у Рустамяна сомнения
Во время предвыборной встречи в Ехегнадзоре представитель  Верховного органа АРФД Армен Рустамян заявил, что о национальных проблемах не должны говорить те, кто на этапе решения важных национальных вопросов просто отошли в сторону и из-за которых многие эмигрируют из страны.
«Сегодня за пределами страны живет больше наших соотечественников, чем в самой Армении. По какому праву они говорят о социальной справедливости, социализме, если им наплевать, могут ли граждане страны жить на  предоставляемые им пенсию и зарплату? Установленная властями минимальная зарплата составляет половину того, что необходимо человеку для существования. Какое право имеет держащая народ в таких условиях политическая сила говорить о справедливости и демократии?» - отметил Рустамян.
Призывы измениться вызывают у него сомнения, поскольку, в первую очередь, должны измениться сами авторы этих призывов.
«Все жили и работали у нас на виду. Мы можем понять, кому верить, а кому – нет. Мы никогда не могли даже подумать, что будем стоять рядом с некоторыми политическими силами, но национальный интерес заставил нас пойти на сотрудничество», - подчеркнул представитель АРФД.