Նաիրա Զոհրաբյան. ««Ժառանգության» վարքագիծը թելադրված է»
Այսօր կայքերից մեկին տված հարցազրույցում ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար, պատգամավորության թեկնածու Ստեփան Սաֆարյանը պաշտոնապես հայտարարել է, որ «Ժառանգությունը» չի մասնակցում «Ռոբերտ Քոչարյանի նախընտրական շտաբի կազմավորմանը»՝ նկատի ունենալով Քաղաքագետների միության նախաձեռնությամբ ստեղծված միասնական շտաբը:
«Սեփական, առանց այն էլ աննախանձելի վիճակը պետք չէ խորացնել աբսուրդի հասնող հայտարարություններով: Թե «Ժառանգության» նման վարքագիծն ինչով է թելադրված, տեսնում ենք քաղաքական վերլուծաբանների տարբեր գնահատականներում, և եթե «Ժառանգությունը» շարունակում է այդ վարքագիծը, մեզ մնում է հավատալ, որ այդ վարքագիծը թելադրված է»-«Yerki.am»-ի հետ զրույցում անդրադառնալով Ստեփան Սաֆարյանի գնահատականներին` նշել է ԲՀԿ-ական Նաիրա Զոհրաբյանը:
Զոհրաբյանը նշել է, որ թեև «Ժառանգությունը» հաճախ է մամուլին մեղադրում իրենց դեմ հակաքարոզչության մեջ, բայց ուսումնասիրելով մամուլը՝ տեսել է, որ ոչ մի հակաքարոզչական քայլ էլ չկա. զուտ օբյեկտիվ լուսաբանում է:

Поведение «Наследия» продиктовано извне – Наира Зограбян
Сегодня в интервью одному из сайтов глава парламентской фракции «Наследие», кандидат в депутаты Степан Сафарян официально заявил, что «Наследие» не участвует в «формировании предвыборного штаба Роберта Кочаряна», имея в виду созданный по инициативе Союза политологов единый штаб.
«Не нужно усугублять свое и без того незавидное положение доходящими до абсурда заявлениями. То, чем продиктовано подобное поведение «Наследия», можно увидеть в различных оценках политических аналитиков. Если «Наследие» продолжает вести себя подобным образом, то нам остается верить, что это поведение продиктовано извне», - сказала член ППА Наира Зограбян, комментируя в беседе с «Yerkir.am» заявление Степана Сафаряна.
Зограбян отметила, что, хотя «Наследие» часто обвиняет прессу в пропаганде против них, но анализируя прессу, пришла к выводу, что никакой антипропаганды нет – всё объективно.