Հրապարակվել է հունգարական կողմին ուղղված Ադրբեջանի պաշտոնական նամակը
Հունգարական MNO հրատարակությունը հրապարակել է օգոստոսի 15-ով թվագրված,  Հունգարիայի արդարադատության նախարարությանն ուղղված Ադրբեջանի արդարադատության նախարարության  պաշտոնական նամակը: Դրանում պարզ երևում է, որ, Ադրբեջանy, ըստ էության, խաբել է Հունգարիային՝  չկատարելով  իր իսկ տված հավաստիացումները:
Նամակում Ադրբեջանի արդարադատության փոխնախարար Վիլայաթ Զահիրովը գրում է, որ համաձայն իր երկրի քրեական օրենսգրքի 57.3 հոդվածի` ցմահ ազատազրկվածին կարելի է ներում շնորհել միայն այն դեպքում, եթե նա իր պատժից կրել է առնվազն 25 տարին:
Նամակում ասված է, թե քանի որ 2006թ. ցմահ ազատազրկման դատապարտված Սաֆարովը հունգարական բանտում անցկացրել է 6 տարի, նա, համաձայն ադրբեջանական օրենքների, պետք է շարունակեր պատժի կրումն Ադրբեջանում: Բացի դա, նշվում է նաև, որ ցմահ ազատազրկման դատապարտված Ռամիլ Սաֆարովին Ադրբեջան արտահանձնելու գործընթացը կատարվում է Եվրոպական կոնվենցիայի 9-րդ կետի համաձայն:

Опубликовано письмо минюста Азербайджана венгерской стороне
Венгерское онлайн-издание «MNO» опубликовало официальное письмо министерства юстиции Азербайджана минюсту Венгрии, из которого стало известно, что Азербайджан, фактически, обманул Венгрию и отступил от данных заверений, сообщает «tert.am».
В письме, датированном 15 августа, замминистра юстиции Вилаят Захиров отметил, что по статье 57.3 уголовного кодекса его страны осужденных на пожизненное заключение можно помиловать только в том случае, если они понесли наказание 25 лет.
Согласно письму, поскольку осужденный на пожизненное заключение в 2006 г. Сафаров провел в венгерской тюрьме 6 лет, он, по азербайджанским законам, должен был продолжить нести наказание в Азербайджане.
В письме отмечается, что процесс экстрадиции в Азербайджан осужденного на пожизненное заключение Рамиля Сафарова совершен в соответствии с 9-ым пунктом Европейской конвенции.