Տխրահռչակ Վիկտոր Դալլաքյանը տարիներ առաջ պնդում էր, որ Սերժ Սարգսյանը Մոնտե Կառլոյի կազինոյում 50 հազ. դոլարի կոն է դնում և վատնում պետական փողերը։ Երբեմնի «թունդ ընդդիմադիր» պատգամավորը կոչ էր անում չուրախանալ 20 դրամով բարձրացրած թոշակներով, քանզի թոշակներն ավելի բարձր կլինեին, եթե հազարավոր դոլարներ չմսխվեին։
Այսօր Դալլաքյանը ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավարն է և համատեղությամբ նախագահի ներկայացուցիչը ԱԺ–ում։
Սերժ Սարգսյանի մեկ այլ թիմակիցը՝ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, օրերս հայտարարել է, թե հայ մարդու կերպարին խաղամոլությունը հարիր չէ: Հիմա դժվար է կռահելը, թե ինչ էր ուզում դրանով ասել Տիգրանը, բայց նրա տված գնահատականը երկու եզրահանգման է բերում՝ կա՛մ Սերժ Սարգսյանը հայ մարդ չէ, կա՛մ հայ մարդուն անհարիր գործով է զբաղվում, եթե, իհարկե, հիմք ենք ընդունում Վիկտոր Դալլաքյանի պատմածը Սերժի խաղամոլության մասին։ Իսկ հիմք չընդունել Վիկտորի ասածները չենք կարող, քանզի Սերժը նրան զրպարտանքի մեջ չի մեղադրել։ Ավելին՝ Վիկտորը Սերժի պատկերացրած օրինակելի պաշտոնյաներից է դարձել։
Այս ամենն իրար կողք դնելով՝ ստանում ենք հետևյալ պատկերը. Տիգրանը խաղամոլներին «վատ հայ» է համարում, Վիկտորը քննադատում է պետության փողերը կազինոներում քամուն տվողներին, բայց նրանք երկուսով Սերժ Սարգսյանի հետ ուս–ուսի տված բարեշրջումներ են իրականացնում։ Ու հիմա մնում է միայն ենթադրել, թե ինչու էր ԱԺ ընտրությունների քարոզչության փուլում ՀՀԿ ղեկավարն անընդհատ կրկնում «Հավատա՛նք, որ փոխենք» կարգախոսը։ Վիկտորն ու Տիգրանն, օրինակ, հավատացել են, բայց դժվար է ասել, թե արդյոք նրանք կարողացե՞լ են փոխել Սերժի՝ 50 հազ. կոն դնելու «խասիաթը»։

Печально известный Виктор Даллакян годами ранее настаивал, что Серж Саргсян в казино Монте-Карло ставит на кон по 50 тыс. долларов, разбазаривая государственные средства. Некогда «ярый оппозиционный» депутат призывал не довольствоваться повышаемыми на 20 драмов пенсиями, так как они станут больше, если не будут растрачиваться тысячи долларов.
Сегодня Даллакян является заместителем руководителя аппарата президента РА и по совместительству представителем президента в НС.
Другой партнер по команде Сержа Саргсяна – премьер Тигран Саркисян – на днях заявил, что армянину не подобает образ азартного игрока. Сейчас трудно угадать, что этим хотел сказать Тигран Саркисян, но его оценки приводят к двум выводам: или Серж Саргсян не армянин, или он занимается неподобающим  армянину делом, если, конечно, принять за основу сказанное Виктором Даллакяном о пристрастии Сержа к азартным играм. Не верить же сказанному Даллакяном мы не можем, поскольку Серж так и не обвинил его в клевете. Более того, Виктор стал одним из тех чиновников, которых  Серж считает примерными.
Сопоставив эти факты, получим следующую картину: Тигран считает азартных игроков «плохими армянами», а Виктор критикует транжирящих в казино государственные средства игроков, но они оба плечом к плечу с Сержем осуществляют реформы. И сейчас остается только догадываться, почему на этапе предвыборной агитации руководитель РПА постоянно повторял лозунг «Поверим, чтобы изменить». Например, Виктор и Тигран поверили, но трудно сказать, смогли ли они изменить привычку Сержа ставить на кон по 50 тыс. долларов.