Սպասեք Քոքոբելյանին. «Ժառանգության» առաջարկը
«Ժառանգություն» կուսակցության մամուլի խոսնակ Հովսեփ Խուրշուդյանը «7օր»–ի հետ զրույցում հերքել է տեղեկությունը, թե երեկ իրենց կուսակցությունը քաղխորհրդի նիստ է հրավիրել և քննարկել Րաֆֆի Հովհաննիսյանի՝ մանդատից հրաժարվելու մասին դիմումը հետ վերցնելու հարցը։
–Ժամկետը վաղուց լրացել է, ինչպե՞ս կարող ենք մենք նման հարց քննարկել երեկ,–ասել է Հ. Խուրշուդյանը։
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 1–ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ «Ժառանգություն» կուսակցության նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հայտարարել էր, որ զարմացած է Խաչատուր Քոքոբելյանի պահվածքից, քանի որ իրենց մեջ պայմանավորվածություն է եղել խորհրդարանական ընտրությունից հետո մանդատները վայր դնել և ճանապարհ տալ երիտասարդներին, ինչը Քոքոբելյանը դեռևս չի անում:
Ինչպես այն ժամանակ, այսօր ևս «Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցության մամուլի խոսնակ Անժելա Խաչատրյանը «7օր»–ի հետ զրույցում պնդել է՝ Քոքոբելյանի և Հովհաննիսյանի միջև նման պայմանավորվածություն չկա՛։
Փոխարենը՝ «Ժառանգություն» կուսակցության մամուլի խոսնակն առաջարկում է սպասել Քոքոբելյանի վերադարձին, ով այս օրերին Հայաստանում չէ։
Ճիշտ կլինի սպասենք՝ պարոն Քոքոբելյանը կվերադառնա, և թող նա պատասխանի։ Իսկ այն, ինչ ասել են «Ազատ դեմոկրատներ»–ի ներկայացուցիչները, միգուցե ուղղակի ինչ–որ բաներից տեղյակ չեն կամ էլ չեն հիշում,–«7օր»–ին ասել է Հ. Խուրշուդյանը։

«Наследие» и «Свободные демократы»: кому верить?
Пресс-секретарь партии «Наследие» Овсеп Хуршудян в беседе с «7or» опроверг информацию о том, что вчера их партия провела заседание политсовета, на котором обсуждался вопрос отзыва заявки Раффи Ованнисяна об отказе от депутатского мандата.
«Срок отзыва уже давно истек и мы попросту не могли обсуждать подобного вопроса», - отметил Хуршудян.
Напомним, что во время встречи с журналистами 1-го октября председатель партии «Наследие» Раффи Ованнисян заявил, что удивлен поведением Хачатура Кокобеляна, так как между ними была договоренность сложить после парламентских выборов свои мандаты и дать дорогу молодым, а последний пока не идет на подобный шаг.
Пресс-секретарь партии «Свободные демократы» Анжела Хачатрян, в свою очередь, заверила нас, что между Кокобеляном и Ованнисяном подобной договоренности нет.
Вместо этого, она предлагает подождать возвращения Кокобеляна, который в эти дни находится за пределами Армении.
«Будет правильно подождать возвращения Кокобеляна и его ответа. А то, что говорили представители “Свободных демократов”, возможно, связано с их неосведомленностью или же они просто не помнят», - заявила Хуршудян.