Փարիզում կայացել է Հայաստանի, Ադրբեջանի ԱԳ նախարարները և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հանդիպումը
Հունվարի 28-ին Փարիզում տեղի ունեցավ Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի, Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովի,  ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Ժակ Ֆորի, Յան Կելլիի, ինչպես նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հանդիպումը:
Համանախագահները շարունակեցին նախարարների հետ քննարկումները խաղաղ կարգավորման գործընթացն առաջ մղելու նպատակով նախորդ տարվա հոկտեմբերին կողմերին փոխանցված աշխատանքային առաջարկի շուրջ: Նրանք նաև մտքեր փոխանակեցին վստահության ամրապնդման հնարավոր միջոցների վերաբերյալ:
Համանախագահները, հղում կատարելով 2011 թ. ապրիլի 14–ին և 2012 թ. հուլիսի 13–ին իրենց կողմից արված հայտարարություններին, նախարարների հետ քննարկեցին Լեռնային Ղարաբաղի օդանավակայանից  և դեպի Լեռնային Ղարաբաղի օդանավակայան քաղաքացիական թռիչքներին առնչվող հարցեր:
ԱԳ նախարարներն ու համանախագահներն ընդգծեցին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի կարևորությունը,  որպես Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման բանակցային ձևաչափ: Արտաքին գործերի նախարարները վերահաստատեցին խաղաղ կարգավորման գործընթացին իրենց աջակցությունը և բանակցությունները շարունակելու իրենց վճռականությունը: Նախարարները և համանախագահները պայմանավորվեցին առաջիկա շաբաթների ընթացքում շարունակել հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացի շուրջ հետագա քննարկումները:

В Париже прошла встреча сопредседателей МГ ОБСЕ с главами МИД Армении и Азербайджана
28 января в Париже состоялась встреча между сопредседателями Минской группы ОБСЕ Игорем Поповым (Россия), Иэн Келли (США) и Жаком Фором (Франция) и министрами иностранных дел Армении  и Азербайджана Эдвардом Налбандяном и Эльмаром Мамедъяровым.
На встрече присутствовал и личный представитель действующего председателя ОБСЕ Анджей Каспршик.
Сопредседатели обсудили с министрами рабочие предложения по продолжению процесса мирного урегулирования, которые они представили сторонам в октябре 2012 года. Они также обменялись мнениями по вопросу мероприятий, направленных на создание взаимного доверия.
Были также обсуждены вопросы, касающиеся гражданских авиарейсов из аэропорта Нагорного Карабаха, в связи с чем сопредседатели сослались на соответствующие свои заявления от 14 апреля 2011 года и 13 июля 2012 года.
Министры и сопредседатели подчеркнули важность Минской группы ОБСЕ в вопросе урегулирования Карабахского конфликта, по части переговоров.
Главы МИД Армении и Азербайджана подтвердили свою верность мирному урегулированию и принципам продолжения переговоров.