Հովիկ Աբրահամյանը Րաֆֆի Հովհաննիսյանի «VIP սալոն»–ում խոսել է փոխզիջումներից (տեսանյութ)
Երեկ ուշ երեկոյան՝ ժամը մոտ 23:00–ին, այսինքն ՀՀԿ ԳՄ նիստից հետո, Ազատության հրապարակում հացադուլի նստած «Ժառանգություն» կուսակցության  նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանին է այցելել ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը։
Րաֆֆի Հովհաննիսյանն առաջարկել է զրուցել վրանում, ինչին ի պատասխան՝ Հովիկ Աբրահամյանը կատակել է.
–Հարց չկա։ Մենք VIP սալոն պիտի մտնենք։
Մոտ 20 րոպե տևած առանձնազրույցից հետո Հովիկ Աբրահամյանը լրագրողներին ասել է, որ առաջացած խնդիրները պետք է լուծել փոխզիջումների ճանապարհով:
Մենք պատրաստ ենք գնալ փոխզիջումների, բայց դրանք պետք է լինեն խելամիտ, ողջամիտ։ Նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլը խելամիտ առաջարկ չեմ համարում, Ազգային ժողովի արձակելու ձևը չեմ տեսնում,–ասել է Հ. Աբրահամյանը:
Ինչ վերաբերում է Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հայտարարությանը, թե միայն իր դիակի վրայով Սերժ Սարգսյանը կերդվի, Հովիկ Աբրահամյանը դա անվանել է վերջնագիր, որը քաղաքական կատեգորիա չէ:
Րաֆֆի Հովհաննիսյանն էլ ավելացրել է, որ երկուշաբթի՝ ժամը 12:00-ին, հանդես կգա մամուլի ասուլիսով և կպատասխանի այս հանդիպման հետ կապված հարցերին:

Овик Абрамян побеседовал с Раффи Ованнисяном о взаимных уступках (видео)
Вчера в районе 23:00 (то есть, после заседания Исполнительного органа РПА) объявившего на площади Свободы голодовку Раффи Ованнисяна посетил спикер НС Овик Абрамян.
Лидер «Наследия» предложил провести беседу в палатке, на что Овик Абрамян отшутился: «Без вопросов, мы должны войти в VIP-салон».
По завершении 20-минутной беседы спикер НС ответил на вопросы журналистов. В частности, Абрамян заявил, что возникшие проблемы нужно решить путем компромисса.
«Мы готовы пойти на взаимные уступки, однако они должны быть в рамках разумного. Я не считаю разумным предложение провести второй тур президентских выборов или распустить Национальное собрание», - отметил Абрамян.
Что касается заявления Раффи Ованнисяна о том, что Серж Саргсян принесет клятву только через его труп, то Овик Обрамян назвал это ультиматумом, который не является политической категорией.
Раффи Ованнисян, в свою очередь, добавил, что ответит на вопросы в связи с данной встречей во время пресс-конференции, которую он даст в 12:00 в понедельник.