Շարմազանով. «ՀՀԿ նիստում Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հետ կոալիցիա կազմելու առանձին հարց չի քննարկվի»
Հայաստանի հանրապետական կուսակցության գործադիր մարմնի նիստում «Ժառանգություն» կուսակցության ղեկավար Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հետ կոալիցիա կազմելու առանձին հարց չի քննարկվելու: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասել է ՀՀԿ քարտուղար, Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:
«Օրակարգում Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հետ կոալիցիա կազմելու կոնկրետ հարց չկա: Լինելու է գործադիր մարմնի հերթական նիստ, որի ընթացքում քննարկվելու են ներքաղաքական և ներկուսակցական հարցեր»,-ասել է Շարմազանովը:
Նա ընդգծել է, որ քննարկումներ են լինելու նաև Երևանի ավագանու ընտրությունների վերաբերյալ:
Հիշեցնենք, որ մամուլում լուր էր տարածվել, թե ՀՀԿ ԳՄ նիստում քննարկվելու է Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հետ կոալիցիա կազմելու հարցը:

Вопрос формирования коалиции с Раффи Ованнисяном на заседании РПА обсуждаться не будет – Шармазанов
На заседании исполнительного органа Республиканской партии Армении не будет отдельно обсуждаться вопрос о создании коалиции с Раффи Ованнисяном. Об этом в беседе с «Арменпресс» сказал секретарь РПА, вице-спикер Национального собрания Эдуард Шармазанов.
«В повестку дня не включен конкретный вопрос относительно создания коалиции с Раффи Ованнисяном. Состоится очередное заседание исполнительного органа РПА, в ходе которого будут обсуждаться внутриполитические и внутрипартийные вопросы», - сказал Шармазанов, подчеркнув, что состоятся и обсуждения, связанные с предстоящими муниципальными выборами в Ереване.
Напомним, ранее в прессе появилась информация, что на заседании Верховного органа РПА будет обсуждаться вопрос о создании коалиции с Раффи Ованнисяном.