ԱՄՆ պետքարտուղարը հանդիպել է Թուրքիայի վարչապետի և ԱԳ նախարարի հետ
Պաշտոնական այցով Ստամբուլում գտնվող ԱՄՆ պետարտուղար Ջոն Քերին հանդիպել է Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի և արտգործնախարար Ահմեդ Դավութօղլուի հետ:
Ըստ թուքական ԶԼՄ–ների՝ քննարկումների հիմնական թեման եղել է Սիրիական ճգնաժամը, իսրայելա-թուրքական հարաբերությունների կարգավորումն ու իսրայելա-պաղեստինյան հակամարտությունը:
Թուրքիայի արտգործնախարարի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսին Ջոն Քերրին, պատասխանելով քրդական հարցի կարգավորման Թուրքիայի իշխանությունների նախաձեռնությանը, նշել է, որ Միացյալ Նահանգները այդ հարցում ողջունում է թուրքական իշխանությունների քայլերը և հույս հայտնում, որ այդ նախաձեռնությամբ հաստատուն խաղաղություն կստեղծվի:

Госсекретарь США встретился с премьером-министром и главой МИД Турции
Накануне госсекретарь США Джон Керри встретился в Стамбуле с премьер-министром Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом и  министром иностранных дел Ахметом Давутоглу.
Как сообщают турецкие СМИ, основными темами обсуждения во время встречи были ситуация на Ближнем Востоке, турецко-израильские отношения, политическая обстановка в Сирии и Ираке.
В ходе совместной пресс-конференции Керри и Давудоглу американский госсекретарь отметил, что Соединенные Штаты поддерживают инициативу Турции в курдском вопросе и надеются на установление мира в регионе.