«ՀայՌուսգազարդ»-ի նախկին փոխտնօրենը՝ Երևանի փոխքաղաքապետ, Սերժ Սարգսյանի հեռու խնամին՝ Երևանի գլխավոր ճարտարապետ
«ՀայՌուսգազարդ»-ի նախկին փոխտնօրենը՝ Երևանի փոխքաղաքապետ, Սերժ Սարգսյանի հեռու խնամին՝  Երևանի գլխավոր ճարտարապետ
Այսօր կայացած արտահերթ նիստում Երևանի ավագանին փոխքաղաքապետ է նշանակել «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ նախկին փոխտնօրեն Վահագն Առաքելյանին։ Նրա թեկնածությունն առաջարկել է Երևանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը, ավագանու անդամներն էլ միաձայն համաձայնություն են տվել։ Կ. Կարապետյանն ասել է, թե Վ. Առաքելյանը հմուտ ֆինանսիստ է՝ երկրի լավագույն ֆինանսիստներից մեկը, ազնիվ և բարոյական մարդ։
Նորնշանակ փոխքաղաքապետը համակարգելու է քաղաքապետարանի ֆինանսական ոլորտի գործունեությունը։
Նշենք, որ Երևանի քաղաքապետի կարգադրությամբ Վահե Ստեփանյանն էլ նշանակվել է Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի քարտուղար, իսկ Միքայել Հասրաթյանը՝ Երևան քաղաքի գլխավոր ճարտարապետ:

Бывший зампредседателя «АрмРосгазпрома» – вице-мэр Еревана, а брат зятя Сержа Саргсяна – главный архитектор города
На сегодняшнем внеочередном заседании Совет старейшин Еревана принял решение о назначении бывшего вице-председателя «АрмРосгазпрома» Ваагна Аракеляна на должность вице-мэра Еревана. Его кандидатуру выдвинул мэр Еревана Карен Карапетян, а члены Совета старейшин единогласно поддержали его. Карапетян сказал, что В. Аракелян является искусным финансистом, одним из лучших финансистов страны, честным и нравственным человеком.
Новоназначенный вице-мэр будет координировать финансовую деятельность мэрии.
Отметим, что по распоряжению мэра Еревана, Ваге Степанян назначен на должность секретаря администрации мэрии Еревана, а Микаел Асратян - на должность главного архитектора Еревана.