Ցուցարարները փակել են Սերժ Սարգսյանի ճանապարհը. քաշքշուկ է տեղի ունեցել
Ինչպես հայտնում է ԳԱԼԱ-ի թղթակիցը, տեղի է ունեցել ՀՀԿ գործադիր մարմնի նիստը: Կուսակցության կենտրոնական գրասենյակում են եղել նախագահ Սերժ Սարգսյանը, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, ՀՀԿ ԳՄ անդամներ:
ՀՀԿ նիստին զուգահեռ կուսակցության գրասենյակի մոտ բողոքի ակցիա են իրականացրել մայրաքաղաքի Հանրապետության 33-րդ թաղամասի բնակիչները: Նրանք հայտնել են, որ տարիներ շարունակ իրենք պայքարում են, որպեսզի իրենց բնակարանները տան:
«Մեզ խաբել են, տնից դուրս հանել, բայց մինչեւ հիմա տուն չեն տալիս: Ամեն անգամ գալիս ստեղ հավաքվում ենք, մեկ-մեկ Հովիկ Աբրահամյանն է գալիս, բայց ի՞նչ օգուտ»,- ասել են բողոքի ակցիայի մասնակիցները:
Նրանք դուրս են եկել փողոցի կենտրոնական հատված եւ փակել են ճանապարհը՝ պահանջելով, որպեսզի անձամբ Սերժ Սարգսյանը հանդիպի իրենց: Ոստիկանները փորձել են հավաքվածներին դուրս բերել փողոցից, սակայն նրանք անդրդվելի են եղել:
Տեղի է ունեցել քաշքշուկ բողոքի ակցիայի մասնակիցների և ոստիկանների միջև:
«Հերի՛ք եղավ, մենք ստեղից ոչ մի տեղ չենք գնալու, փակելու ենք բոլոր ճանապարհները: Եթե իրանք մեզ չեն հարգում, մենք էլ իրանց չենք հարգելու: Արդեն 8 տարի է՝ մեզ խաբում են: Մենք չենք սպասելու ոչ մեկին»,- փողոցի մեջտեղում կանգնած՝ գոռացել են բնակիչները:
Իսկ Սերժ Սարգսյանի ավտոշարասյունը բողոքի ակցիայի մասնակիցների կողքով անցել է բավականին արագ: Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը ևս չի մոտեցել ցուցարարներին:

Участники акции протеста перекрыли дорогу Сержу Саргсяну: произошла потасовка
Как сообщает «ГАЛА», в центральном офисе РПА прошло заседание исполнительного органа партии, в котором приняли участие Серж Саргсян, премьер-министр Тигран Саргсян и члены правления РПА.
Параллельно заседанию перед зданием офиса акцию протеста провели жильцы 33-го микрорайона столицы, которые на протяжении уже нескольких лет добиваются получения своих квартир.
«Нас обманули, выдворили из домов, но до сих пор не обеспечили квартирами. Каждый раз мы собираемся здесь, иногда к нам выходит Овик Абраамян, но пользы от этого никакой»,- сказали участники акции протеста.
Они перекрыли дорогу, потребовав, чтобы с ними встретился лично Серж Саргсян. Полицейские попытались вывести протестующих с проезжей части. Между участниками акции протеста и полицейскими произошла небольшая потасовка.
«Довольно! Мы не уйдем отсюда никуда, перекроем дороги. Если они нас не уважают, мы тоже не станем их уважать. Нас обманывают уже 8 лет. Мы не будем ждать никого», - кричали жильцы, стоявшие на проезжей части.
Однако кортеж Сержа Саргсяна проехал мимо участников акции на большой скорости. Не подошел к демонстрантам и премьер-министр Тигран Саргсян.
Жильцы заявили, что им было предложено временно арендовать жилье, а арендную плату, согласно договору, должна была выплачивать строительная организация «Глендейл Хиллз». Но, по словам участников акции, за последние два месяца арендная плата не была выплачена.