Փայլակ Հայրապետյան. «Տիգրան Սարգսյանը չի կարող ապացուցել իր անմեղությունը»
Ունեզրկված գործարար Փայլակ Հայրապետյանը 2013 թվականը Հայաստանի և անձամբ իր համար փորձության տարի է համարում։ Հույս ունի, որ 2014–ը լինելու է բարի տարի։
–Կարծում եմ՝ չի՛ մնա Տիգրան Սարգսյանը վարչապետի պաշտոնում։ Նամուս կունենա, կթողնի կհեռանա,–«7օր»–ի հետ զրույցում ասել է Փայլակ Հայրապետյանը։
«Օֆշորային» սկանդալի (որում շրջանառվում են Տիգրան Սարգսյանի և Նավասարդ արքեպիսկոպոս Կճոյանի անունները) գործից էլ որևէ նորություն չկա, բայց գործարարը վստահ է՝ մեղավորները կպատժվեն։
–Ո՞նց պիտի Տիգրան Սարգսյանն իր անմեղությունն ապացուցի։ Չի՛ կարող։ Որ ապացուցելու լիներ, հիմա վաղուց ապացուցել էր,–այսպես է արձագանքել Փ. Հայրապետյանը ՀՀ վարչապետի խոսքերին, թե իր անմեղությունը շատ հեշտ ապացուցվող բան է.
–Հաջորդ տարի Տիգրան Սարգսյանն իր մեղքը կընդունի։ Եթե ինքն էլ չընդունի, Աստվա՛ծ կընդունի։ Իսկ երբ Աստված ընդունում է, տանում է էս կյանքից։ Տիգրան Սարգսյանի գնահատականն ինքն է տվել իր համար։ Ամբողջ հայ ժողովուրդն իր գնահատականը տալիս է։ «Ֆեյսբուքը» որ բացում եմ, ինչ ասես՝ չեն գրում նրա մասին։
Ինչ վերաբերում է խոսակցություններին, թե 380 հազար դրամ արժողությամբ ապխտած կոկորդիլոսներից մեկն էլ վարչապետն է գնել սեփական ամանորյա սեղանը զարդարելու համար, գործարարը նկատել է.
–Ամեն մարդ ուտում է այն, ինչ որ ի՛նքն է։ Որ կոկորդիլոս են ուտում, ամեն ինչ էլ կուտեն։ Մարդ էլ կուտեն... ուտում են, էլի։ Ես, օրինակ, զզվում եմ դրա տեսքից, հենց հեռուստացույցով ցույց են տալիս, անջատում եմ։
Ի դեպ, փորձությունների տարին Փայլակ Հայրապետյանը ճանապարհելու և 2014–ը դիմավորելու է իր վարձով տանը՝ ընտանիքի անդամների հետ միասին։

Пайлак Айрапетян: «Тигран Саркисян не может доказать своей невиновности»
2013 год обанкроченный предприниматель Пайлак Айрапетян считает для себя и Армении в целом годом испытаний. Он надеется, что 2014-й будет к нам добрее.
«Думаю, Тигран Саркисян не останется на посту премьера. Будь у него хоть немного чести, он ушел бы в отставку», - отметил Пайлак Айрапетян в беседе с «7or».
Говоря об «оффшорном» скандале (в котором фигурируют имена Тиграна Саркисяна и архиепископа Навасарда Кчояна), он выразил уверенность, что виновные будут наказаны.
«Как Тигран Саркисян докажет свою невиновность? Да никак. Если бы он мог доказать, он уже давно это сделал», - заявил Айрапетян, комментируя слова премьера о том, что его невинность легко доказуема.
«В следующем году Тигран Саркисян признает свою вину. Если даже не признает, сделает это за него Бог. Когда же это делается Богом, человек уходит из этой жизни. Тигран Саркисян сам дал себе оценку. Оценку ему дал и весь армянский народ. Чего только о нем не пишут», - поделился Айрапетян.
Что касается разговоров о том, что одного из копченых крокодилов за 380 тыс. драмов для своего новогоднего стола купил премьер, то предприниматель заметил:
«Каждый человек ест то, чем он сам и является. Если едят крокодилов, то для них съедобно всё. Даже люди… так они и поступают. Например, мне он противен, и, когда его показывают по телевизору, я просто отключаю».
Кстати, провожать год испытаний и встречать новый 2014-й Пайлак Аурапетян вместе с членами семьи будет на съемной квартире.