ԱԳՆ–ն շարունակում է օրենք խախտել
«Հետքը» գրում է. «Շաբաթներ առաջ մենք հանդես էինք եկել հրապարակմամբ, որով ընթերցողին հայտնում էինք, որ Արտաքին գործերի նախարարության կողմից Մաքսային միության ճանապարհային քարտեզը չհրապարակելը օրենքի կոպիտ խախտում է:
Այժմ խնդրի շուրջ է՛լ ավելի զավեշտալի հանգամանքներ են ի հայտ գալիս: Ըստ ԱԳ փոխնախարար Շավարշ Քոչարյանի՝ ներկայումս բանակցություններ են ընթանում Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի հետ` ճանապարհային քարտեզը հրապարակային դարձնելու վերաբերյալ:
Այսինքն, չնայած այն հանգամանքին, որ մեր երկրի օրենսդրությամբ՝ այդ տեղեկությունները պետք է հրապարակվեն, Երևանը սպասում է Մոսկվայի թույլտվությանը դա անելու համար:

МИД продолжает нарушать закон
В опубликованной несколько недель назад на сайте «hetq.am» статье сообщалось о том, что отказ Министерства иностранных дел РА публиковать «дорожную карту» Таможенного союза является грубым нарушением закона.
В связи с этим сейчас выявились более абсурдные обстоятельства. По словам замминистра ИД Шаварша Кочаряна, в настоящее время с Евразийской экономической комиссией ведутся переговоры вокруг обнародования «дорожной карты».
То есть, несмотря на то, что в соответствии с законодательством нашей страны эти сведения должны быть опубликованы, Ереван ждет разрешения Москвы.