«Չընտրված իշխանությունների օրոք ՀՀ–ին և մեր քաղաքացիներին պե՛տք չեն սահմանադրական փոփոխություններ»
Այսօր հրավիրված ասուլիսում «Ժառանգություն» կուսակցության վարչության նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանից «7օր»–ը հետաքրքրվել է, թե որքանով են իշխանության նախաձեռնած սահմանադրական փոփոխություններն անհրաժեշտ Հայաստանին։
–Չընտրված իշխանությունների օրոք ՀՀ–ին և մեր քաղաքացիներին պե՛տք չեն սահմանադրական փոփոխություններ,–ասել է Ր. Հովհաննիսյանը՝ ավելացնելով, որ եթե պետության որակը օրինավոր չէ, սահմանադրական չէ, մնացածն ածանցյալ է։
–Այս իշխանության օրոք սահմանադրական փոփոխությունները պատրանք են, ժողովրդին շեղելու միջոց։ Կարող է՝ մեկին կամ մյուսին պետք լինեն այդ փոփոխությունները, բայց ժողովրդին, ՀՀ քաղաքացիներին պետք չեն։ Անգամ եթե մտնենք բովանդակային քննարկման, վիճահարույց կետեր կան այնտեղ։ Օրինակ՝ նախագահի նշանակումը՝ յոթ տարի ժամկետով,–նշել է Ր. Հովհաննիսյանը։

Раффи Ованнисян: «При действующей власти конституционные изменения являются иллюзией»
В ходе сегодняшней пресс-конференции «7or» поинтересовался у председателя партии «Наследие» Раффи Ованнисяна, насколько инициированные властями конституционные изменения необходимы Армении.
«При неизбранных властях РА и ее гражданам конституционные изменения не нужны», - ответил Ованнисян, добавив, что когда Конституция и законы не действуют, остальное является производным.
«При действующей власти конституционные изменения являются иллюзией, средством отвлечения внимания народа. Может быть одному или нескольким людям эти изменения и нужны, но народу, гражданам РА – нет. Если даже углубиться в содержательные обсуждения, в них имеются весьма спорные пункты. Например, назначение президента сроком на 7 лет», - отметил лидер «Наследия».