Կահիրեում սպասվում է Հոսնի Մուբարաքի վճիռը
Այսօր Կահիրեում սպասվում է Եգիպտոսի նախկին նախագահ Հոսնի Մուբարաքի վճռի հրապարակումը 2011թ. հունվարյան հեղափոխության օրերին ցուցարարների սպանության գործով։
«Դարի գործընթացի» դատական վճիռը, ինչպես այն կոչում են տեղաբնակները, պետք է հրապարակվեր դեռևս սեպտեմբերի վերջին, սակայն նշված ժամանակում չեն հասցրել պատրաստել բոլոր նյութերը գրավոր տեսքով. Մուբարաքի գործով փաստաթղթերը 160 հազար էջ են կազմել, իսկ մշակվել էր միայն 60%-ը։ Երկրի օրենքի համաձայն՝ դատավճիռը չի կարող հրապարակվել մինչ բոլոր արարողակարգային պահերի ավարտը։ Արդյունքում՝ դատական կոլեգիայի նիստը Ոստիկանական ակադեմիայում հետաձգվել է երկու ամսով։

В Каире ожидается оглашение приговора Хосни Мубараку
Сегодня в Каире ожидается оглашение приговора экс-президенту Египта Хосни Мубараку по делу о гибели демонстрантов в дни январской революции 2011 года, сообщает ТАСС.
Судебный вердикт на «процессе века», как его называют местные журналисты, должен был быть вынесен еще в конце сентября, однако к той дате не успели подготовить в письменном виде все материалы: документация по делу Мубарака насчитывает 160 тыс. страниц, а обработано было лишь 60%. По законам страны, приговор не может быть оглашен до завершения всех процессуальных моментов. В результате финальное заседание судейской коллегии в Полицейской академии было отложено на два месяца.