Ոչիշխանական խմբակցությունները մասնակցելու են ԱԺ այսօրվա արտահերթին
«7օր»–ի տեղեկություններով՝ ԲՀԿ, ՀԱԿ, «Ժառանգություն» և ՕԵԿ խմբակցություններն այսօր դադարեցնելու են իրենց բոյկոտը և մասնակցելու են ԱԺ արտահերթ նիստին։
Հիշեցնենք, որ Կառավարության հրավիրած արտահերթ նստաշրջանի առաջին օրը ոչիշխանական այս 4 խմբակցությունները պահանջել էին արտահերթ նիստ հրավիրել՝ վերջին օրերին ազատամարտիկների և ՀԱԿ խմբակցության քարտուղար Արամ Մանուկյանի նկատմամբ տեղի ունեցած հարձակումները դատապարտող հայտարարություն ընդունելու և փոխոստիկանապետ Լևոն Երանոսյանի պաշտոնանկությունը պահանջելու նպատակով։ ՀՀԿ–ն, սակայն, հրաժարվեց վերջին կետին միանալուն, և երեկ ՀՅԴ–ի հետ համատեղ արտահերթ նիստ հրավիրեց ու դատապարտող հայտարարություն ընդունեց։
Հաշվի առնելով հանգամանքը, որ ԱԺ–ում, այդուհանդերձ, քննարկվեց այդ հարձակումների հարցը, ոչիշխանական խմբակցություններն այլևս նպատակահարմար չեն համարում շարունակելու իրենց բոյկոտը։
Նշենք նաև, որ այսօր՝ 12:00–ից, «եռյակն» ու ՕԵԿ–ը դրամի կտրուկ անկման թեմայի վերաբերյալ արտահերթ նիստ հրավիրելու համար ստորագահավաք են սկսելու։

Невластные фракции НС примут участие в сегодняшнем заседании внеочередной сессии парламента
Парламентские фракции ППА, АНК, «Наследие» и «Оринац еркир» прекратят бойкотирование работы внеочередной сессии Национального собрания и примут участие в сегодняшнем заседании НС.
Напомним, что в первый день созванной по инициативе правительства внеочередной сессии НС 4 фракции потребовали созвать внеочередное заседание в связи с имевшими место в последние дни нападениями на воинов-освободителей и секретаря фракции АНК Арама Манукяна, принять осуждающее заявление и потребовать отставки замглавы полиции Левона Ераносяна. Однако РПА отказалась присоединяться к требованию отставки и накануне вместе с АРФД созвала внеочередное заседание, в ходе которого приняла осуждающее заявление.
Учитывая то обстоятельство, что в НС этот вопрос тем не менее был обсужден, невластные фракции считают нецелесообразным продолжение бойкота.
Отметим также, что в 12:00 «тройка» и «Оринац еркир» начнут сбор подписей для созыва внеочередного заседания по вопросу резкого обесценивания драма.