Կարեն Ճշմարիտյան. «Պետք է սպասենք մի քանի օր»
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Կարեն Ճշմարիտյանն այսօր լրագրողների հետ զրույցում դժվարացել է կանխատեսել, թե երբ կկայունանա Հայաստանի ֆինանսատնտեսական շուկայում առկա իրավիճակը։
–Ժամանակային առումով դժվար է կանխատեսել, բայց ընդհանուր դինամիկան դրական է։ Պետք է սպասենք մի քանի օր, և դինամիկան ավելի պարզ կլինի,–նշել է նա՝ պնդելով, որ Կառավարության և ԿԲ–ի արձագանքը ոչ միայն ուշացած չէր, այլև ժամանակին էր:
Մենք ամբողջ աշխարհի ընտանիքի մի մասն ենք, և անհնար է, որ մեզ մոտ ազդեցություններ չլինեն: Բայց մենք ցույց տվեցինք, որ մեր տնտեսությունը դիմադրողականություն ունի,–նշել է նախարարը, ով չի համարում, որ դրամի կտրուկ անկման հիմնական պատճառը տրանսֆերտների նվազումն է։

Карен Чшмаритян: «Нужно подождать несколько дней»
Министр экономики РА Карен Чшмаритян в ходе сегодняшней встречи с журналистами затруднился спрогнозировать, когда стабилизируется ситуация на финансово-экономическом рынке Армении.
«В плане конкретных сроков спрогнозировать трудно, но общая динамика позитивная. Нужно подождать несколько дней, и динамика прояснится», - отметил он, заверив, что реакция правительства и ЦБ была своевременной.
«Мы члены большой мировой семьи, и невозможно, чтобы это не оказывало на нас влияния. Тем не менее, мы показали, что наша экономика обладает иммунитетом», - добавил министр, не согласившись с тем мнением, что основной причиной падения драма является сокращение трансфертов.