Իվետա Տոնոյան. Քննարկվելու է երկրում ստեղծված քաղաքական, տնտեսական բարդ վիճակը
2015 թվականի հունվարի 20-ին ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը հրավիրելու է ոչ իշխանական քաղաքական ուժերի, հասարակական կազմակերպությունների, քաղաքացիական նախաձեռնությունների և շարժումների խորհրդաժողով: Քննարկվելու է երկրում ստեղծված քաղաքական, տնտեսական բարդ վիճակը: Սա խորհրդակցական բնույթի միջոցառում է, որի նպատակն է վերլուծել, ամփոփել արդեն իսկ կատարված ծավալուն աշխատանքը, քննարկել հետագա անելիքներն ու քայլերը:
Մեզ համար կարևոր են քաղաքական և հասարակական շրջանակների ներկայացուցիչների տեսակետներն ու մոտեցումները: Մենք կարևորում ենք, որ յուրաքանչյուրի փաստարկված առաջարկն ու տեսակետը տեղ գտնեն ընդհանուր որոշումների կայացման գործում: Ուզում եմ ընդգծել նաև, որ սա ոչ թե ԲՀԿ միջոցառումն է, այլ՝ Գագիկ Ծառուկյանի անձնական նախաձեռնությունը: Գիտակցելով, որ երկրի համար կենսական կարևորություն ունեցող հարցերի քննարկումն ու որոշումների ընդունումը չպետք է սահմանափակվեն նեղ կուսակցական ձևաչափով, մենք իրոք կարևորում ենք մեր քաղաքական գործընկերների ու երկրի խնդիրներով մտահոգ քաղաքական ուժերի ու հասարակական ակտիվ շրջանակների տեսակետներն ու շահագրգիռ մասնակցությունը:

20 января Гагик Царукян созовет конференцию
20 января 2015 года председатель партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян созовет конференцию с участием политических сил, общественных организаций, гражданских инициатив и движений, главной темой которой будет сложившаяся в стране тяжелая политическая и экономическая ситуация. Об этом сообщается в заявлении пресс-службы лидера ППА.
«Это мероприятие будет носить консультативный характер, а ее целью будет анализ и подведение итогов проделанной работы, а также обсуждение предстоящих шагов.
Для нас важны мнения и подходы представителей политических и общественных кругов, как и важно то, чтобы любые аргументированные предложения и позиции были отражены в принятии совместных решений. Хотим также подчеркнуть, что это не мероприятие ППА, а личная инициатива Гагика Царукяна.
Осознавая, что обсуждение и принятие решений по вопросам, имеющим для страны жизненно важное значение, не должно ограничиваться узкопартийным форматом, мы признаем важность мнений и активного участия наших политических партнеров и обеспокоенных будущих страны политических сил и активных общественных кругов», - говорится в заявлении.