ՀՀԿ խմբակցության ղեկավարը վստահեցրել է, որ Սերժ Սարգսյան–Իլհամ Ալիև հանդիպման ժամանակ որևէ փաստաթուղթ չի կարող ստորագրվել
ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը «Փաստարկ» ակումբում «7օր»-ին ասել է, որ հոկտեմբերի 8-ին կայանալիք Սերժ Սարգսյան-Իլհամ Ալիև հանդիպման ժամանակ որևէ փաստաթուղթ չի կարող ստորագրվել.
-Որովհետև մադրիդյան սկզբունքների նորացման ճանապարհով են գնում եռանախագահները, և արդեն եղել է նախագահի հայտարարությունը՝ եթե մադրիդյան փաստաթղթի գաղափարախոսությունը փոքր-ինչ փոխված լինի, բնականաբար, մեզ համար ընդունելի չի լինի այդ փաստաթուղթը։ Իսկ այդ փաստաթուղթը կոնկրետ այս պահին դեռևս ամբողջական քննարկման պահ էլ չունի։
«Պատահականությո՞ւն է, որ մինչ հոկտեմբերի 10-ին երկու երկրների արտգործնախարարների հանդիպումը և Թուրքիա ՀՀ նախագահի մեկնելը Սերժ Սարգսյանը պետք է հանդիպի Իլհամ Ալիևի հետ» հարցին էլ Գ. Սահակյանը պատասխանել է, որ մի հարցը մյուսի հետ չպետք է կապել, և անպայման էլ չի, որ այդ հանդիպման ժամանակ խոսվի հայ-թուրքական հարաբերությունների մասին, քանի որ ադրբեջանցիներն այդ հարցը Թուրքիայի՛ հետ քննարկելու խնդիր ունեն։

Глава фракции РПА заверил, что во время встречи Серж Саргсян-Ильхам Алиев какого-либо документа не может быть подписано
В клубе «Пастарк» глава фракции РПА Галуст Саакян сказал «7or», что на предстоящей 8 октября в Кишиневе встрече Сержа Саргсяна и Ильхама Алиева какого-либо документа не может быть подписано: «Поскольку сопредседатели идут по пути обновления Мадридских принципов, и уже было заявление президента, что если суть Мадридских принципов будет немного изменена, то естественно, этот документ не будет для нас приемлем. А этот документ на данный момент пока не имеет конкретной даты для его целостного обсуждения».
На вопрос «случайно ли, что до встречи министров двух стран 10 октября и визита президента РА в Турцию Серж Саргсян должен встретиться с Ильхамом Алиевым», Г. Саакян ответил, что не нужно связывать один вопрос с другим и необязательно, чтобы во время этой встречи говорилось об армяно-турецких отношениях, поскольку у азербайджанцев этот вопрос пока нуждается в обсуждении с Турцией».