Եմենում ազգային փրկության կառավարություն կստեղծվի
Եմենում ազգային փրկության կառավարություն կստեղծվի։ «Ալ–Արաբիա» հեռուստաընկերության փոխանցմամբ՝ որոշումն ընդունվել է ՄԱԿ–ի հատուկ ներկայացուցչի՝ Ջամալ Բենոմարի միջնորդությամբ։
Նրա խոսքերով՝ ազգային երկխոսության սկզբունքների վրա հիմնված համաձայնության մշակման հնարավորություն գոյություն ունի։
2014թ. օգոստոսից երկրում քաղաքականության ու անվտանգության ոլորտում սուր ճգնաժամը շարունակվում է։ Նախորդ ուրբաթ՝ հունվարի 23-ին, բռնությունների հերթական ալիքից հետո նախ կառավարությունը հրաժարական տվեց, հետո՝ նախագահը։

В Йемене появится правительство национального спасения
В Йемене будет создано правительство национального спасения, сообщает ТАСС со ссылкой на телеканал «Аль-Арабия». Решение, по данным источников телестанции, было принято при посредничестве спецпосланника ООН в Йемене Джамаля Беномара.
По его словам, «существует возможность выработки соглашения на основе принципов национального диалога».
Отметим, что в стране с августа 2014 года продолжается острый кризис в сфере политики и безопасности. Очередная волна насилия прокатилась по столице на минувшей неделе, когда 19 и 20 января хоуситы (шиитские мятежники, сторонники движения «Ансар Аллах») проводили осаду президентского дворца.