Հունաստանի վարչապետը Եվրախորհրդարանի ղեկավարին բարեփոխումների զանգվածային նախագիծ է ներկայացրել
Հունաստանի վարչապետ Ալեքսիս Ցիպրասը Եվրախորհրդարանի ղեկավար Մարթին Շուլցին բարեփոխումների զանգվածային նախագիծ է ներկայացրել, որը մշակվել է հունական կառավարության կողմից։ Այս մասին հայտարարել է կառավարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Գաբրիել Սակելլարիդիսը։
«Վարչապետը Շուլցին ներկայացրել է կառավարության առաջնահերթությունների և բարեփոխումների զանգվածային նախագիծ, որպեսզի գործընկերների հետ բանակցութուններ սկսի բացառապես նոր հիմքից, – ասել է նա։ – Այդ նախագծի ներկայացումից հետո կայացած զրույցի ընթացքում կողմերը փաստել են, որ կոշտ տնտեսության քաղաքականությամբ Եվրամիությունը դուրս չի գա ճգնաժամից»։
Կառավարության ներկայացուցիչը նշել է, որ նախագիծը, որի իրագործումը հանդիսանում է կառավարության առաջնահերթ խնդիրը, կաշառակերության դեմ պայքարի խնդիր է պարունակում, պետական կառավարման բարեփոխում և արդար ու կայուն հարկային համակարգի ներդրում՝ խոշոր սեփականության ռեեստրի հիման վրա։

Премьер Греции представил главе Европарламента масштабный план реформ
Премьер-министр Греции Алексис Ципрас представил в четверг главе Европарламента Мартину Шульцу масштабный план реформ, разрабатываемый греческим правительством. Об этом заявил официальный представитель кабинета министров Гавриил Сакелларидис, сообщает ТАСС.
«Премьер представил Шульцу масштабный план реформ и приоритетов греческого правительства, с тем чтобы начать дискуссию с партнерами с совершенно новой основы, - сказал Сакелларидис. - После представления этого комплексного плана в ходе состоявшейся беседы стороны констатировали, что с политикой жесткой экономии Евросоюз не выйдет из кризиса».
Представитель кабинета отметил, что план, реализация которого является приоритетной задачей правительства, содержит задачи по борьбе с коррупцией, реформе государственного управления и внедрению стабильной и справедливой налоговой системы на основе реестра крупного имущества граждан.