ԱՄՆ–ի Հարավային Դակոտա նահանգը ճանաչեց Հայոց ցեղասպանությունը
Հարավային Դակոտայի ներկայացուցիչների պալատն այսօր 51 կողմ, 17 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչելու վերաբերյալ բանաձև է ընդունել՝ այդպիսով դառնալով Ցեղասպանությունը ճանաչած 43-րդ նահանգը: Բանաձևը կոչ է անում ԱՄՆ կոնգրեսին և նախագահ Բարաք Օբամային պաշտոնապես ճանաչել և վերահաստատել պատմական ճշմարտությունը, ըստ որի՝ հայերի, հույների և այլ քրիստոնյաների նկատմամբ իրենց պատմական տարածքներում կատարված վայրագությունները եղել են ցեղասպանություն։
Բանաձևով դատապարտվում է Ցեղասպանության ժխտումը և խրախուսվում դպրոցներում Հայոց ցեղասպանության մասին ուսուցումը:

Палата представителей Южной Дакоты признала Геноцид армян
Палата представителей американского штата Южная Дакота 51-м голосом «за» и 17-ю «против» утвердила резолюцию по признанию Геноцида армян в Османской империи. Таким образом, Южная Дакота стала 43-м штатом США, признавшим и осудившим Геноцид армян.
Резолюция призывает дать справедливое решение вопросу Геноцида армян, осуждает его отрицание и предписывает преподавание в школах штата темы Геноцида армян. Резолюция также говорит о геноцидах греков и ассирийцев.
Резолюция штата объявляет 2015 год годом памяти жертв Геноцида армян и обращается с призывом к Конгрессу и президенту США официально признать Геноцид армян.