Նեմցովի սպանության գործով ևս մեկ կասկածյալ է ի հայտ եկել
Ռուս քաղաքական գործիչ Բորիս Նեմցովի սպանության գործով նոր կասկածյալ է ի հայտ եկել՝ Ռուսլիկ անունով։ Այս մասին հաղորդում է «Коммерсантъ»–ը՝ հղում անելով քննչական խմբին մոտ կանգնած իր աղբյուրներին։
Նշվում է, որ կալանավորված Զաուր Դադաևի խոսքով՝ Ռուսլիկն այդ հանցագործությունը կատարելու համար ատրճանակն ու ավտոմեքենան է տրամադրել։ Բացի այդ, Նեմցովի սպանությունը կատարողներին նա 5մլն ռուբլի է խոստացել։
Ընդգծվում է, որ Ռուսաստանի քննչական կոմիտեին հաջողվել է պարզել Ռուսլիկ ներկայացած անձնավորության ինքնությունը, սակայն առայժմ դա չի հրապարակվում։

Следователи вышли на след возможного заказчика убийства Бориса Немцова
В деле об убийстве политика Бориса Немцова появился возможный новый фигурант по имени Руслик, который, по словам подозреваемого Заура Дадаева, предоставил для совершения преступления автомобиль и пистолет. Об этом пишет газета «Коммерсантъ» со ссылкой на источник, близкий к следственной группе.
Отмечается, что Следственному комитету России и оперативникам стали известны имя и фамилия человека, который представился Русликом. Однако пока они не разглашаются.
Кроме того, отмечается, что исполнителям преступления Руслик пообещал по 5 млн руб. По данным следствия, он может быть и организатором, и заказчиком убийства политика.