Ուորլիք. «Արդյունավետ բանակցություններ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի անդամների հետ Վիեննայում»
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը «Twitter»-ի իր միկրոբլոգում գրել է, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները Վիեննայում բանակցություններ են անցկացրել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման և հետագա քայլերի վերաբերյալ:
«Արդյունավետ բանակցություններ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի անդամների հետ Վիեննայում՝ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության հետ կապված իրադարձությունների և հետագա քայլերի վերաբերյալ»,-գրել է Ուորլիքը:
Ավելի վաղ նա հայտնել էր, որ Վիեննայում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբին է զեկուցելու ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում վերսկսված բռնությունների և միջնորդական ջանքերի մասին:

Уорлик: «Мы провели в Вене продуктивные переговоры»
В Вене сопредседатели Минской группы ОБСЕ обсудили вопросы по урегулированию Карабахского конфликта. Об этом американский сопредседатель Минской группы ОБСЕ Джеймс Уорлик написал на своей странице в «Twitter».
«В Вене мы провели продуктивные переговоры с представителями Минской группы ОБСЕ о последующих шагах по урегулированию Карабахского конфликта», - отметил американский дипломат.
Ранее он сообщил, что представит Минской группе ОБСЕ в Вене доклад о возобновленной на линии соприкосновения ВС Азербайджана и Карабаха эскалации насилия и усилиях посредников.