ԿՀՎ ծեր աշխատակիցը խոստովանել է, որ ինքն է սպանել Մերիլին Մոնրոյին
ԱՄՆ Կենտրոնական հետախուզական վարչության նախկին սպա, 78-ամյա Նորման Հոջեսը հայտարարել է, որ 1959–1972թթ. 37 սպանություն է կատարել ԱՄՆ կառավարության հրամանով։ Հոջեսը խոստովանել է, որ հենց ինքն է մահացու ներարկում արել դերասանուհի Մերիլին Մոնրոյին։ Այս մասին գրում է «Ռեգնում»–ը՝ «worldnewsdailyreport.com» կայքին հղումով։
Ծեր տղամարդը տեղափոխվել է Վիրջինիա նահանգի հոսպիտալ, որտեղ էլ խոստովանել է իր հանցանքները։ ԿՀՎ նախկին աշխատակիցը հայտնել է, որ իր պետի՝ մայոր Ջեյմս «Ջիմմի» Հեյվորթի հրահանգով՝ սպանել է այն մարդկանց, «որոնք կարող էին սպառնալ երկրի անվտանգությանը»։
Արհեստավարժ «հնգյակի» (որոնցից մեկն էլ Հոջեսն էր) զոհերից են եղել քաղաքական ակտիվիստներ, պրոֆմիության առաջնորդներ, գիտնականներ և նկարիչներ, «որոնց գաղափարները սպառնում էին ԱՄՆ շահերին»։
Ըստ Հոջեսի՝ Մերիլին Մոնրոն առաջին կինն էր, որին ինքը սպանել է, և չի զղջում դրա համար, քանի որ ապացույցներ կային, որ դերասանուհին սիրային կապի մեջ է ոչ միայն Քենեդիի, այլև Ֆիդել Կաստրոյի հետ։

Умирающий агент ЦРУ признался в убийстве Мэрлин Монро
Сенсационное признание сделал бывший сотрудник ЦРУ 78-летний Норманн Ходжес. По данным американских СМИ, находясь на смертном одре он заявил, что убил известную актрису Мэрлин Монро.
Американский информационный портал «World news daily report» сообщил, что бывший агент ЦРУ рассказал правду о своей работе после того, как в тяжелом состоянии был доставлен в один из госпиталей Норфолка в американском штате Вирджиния. Ходжес якобы заявил, что по заказу ЦРУ совершил 37 убийств, включая голливудскую звезду.
«У нас были доказательства, что Мэрлин Монро была любовницей не только Кеннеди, но и Фиделя Кастро, – приводит информационный портал признание бывшего сотрудника ЦРУ. – Мой начальник, Джимми Хейворт, сказал мне, что она должна умереть и что это должно выглядеть как самоубийство или передозировка. Раньше я никогда не убивал женщин, но я выполнил приказ… Я сделал это ради Америки! Она могла передать стратегическую информацию коммунистам, мы не могли этого допустить! Я просто сделал то, что должен был!».
Другие издания и информационные сайты США не подтверждают и не опровергают эту информацию. Некоторые американские журналисты отмечают, что проверить достоверность этой информации будет очень сложно, поскольку свое признание Ходжес сделал незадолго до смерти.