Ամերիկացի քաղաքապետը «փառավորվել» է զուգարանում խոսափողը չանջատելու շնորհիվ (լուսանկարներ, տեսանյութ)
Տեխասյան Ջորջթաունի քաղաքապետ Դեյլ Ռոսսը քաղխորհրդի նիստի ժամանակ ընդմիջում է խնդրել և զուգարան գնացել՝ մոռանալով անջատել փոքրիկ խոսափողը, որն ամրացված է եղել նրա հագուստին։
Երբ քաղաքային խորհրդի անդամներից մեկը սկսել է խոսել մի շարք հիվանդությունների հարուցիչների՝ հակաբիոտիկների նկատմամբ կայունության խնդրի մասին, լսվել են զուգարանում գտնվելուն բնորոշ ձայներ։ Բանախոսն արել է ամեն հնարավորը՝ ելույթը հանգիստ ավարտելու համար, բայց, ի վերջո, չի կարողացել զսպել ծիծաղը։
Շուտով քաղաքապետը վերադարձել է իր տեղը, սակայն, ըստ արձակված ձայների, առանց ձեռքերը լվանալու։ Օգնականն անմիջապես կարմրել է՝ նայելով իր պետին, իսկ մյուսներն այնպիսի կեցվածք են ընդունել՝ ասես ոչինչ էլ չի եղել։

Мэр техасского городка прославился из-за включенного в туалете микрофона (видео)
Мэр города Джорджтаун (штат Техас) решил отлучиться в туалет в ходе заседания городского совета, однако случайно забыл о включенном микрофоне на его пиджаке. Благодаря данному курьезу политик незамедлительно обрел славу в СМИ.
Сообщается, что мэр Джорджтауна Дейл Росс взял пятиминутный перерыв и покинул зал заседания, чтобы отправиться в туалет.
В этот момент с подготовленной речью начала выступать член городского совета, а спустя пару секунд характерные звуки тут же дали понять, что забывчивый мужчина не выключил микрофон.
Женщина приложила максимальные усилия для того, чтобы сохранить невозмутимый вид, но ей не удалось сдержать смех. После того, как политик снова занял свое место, женщина покраснела, а другие сделали вид, что ничего не произошло.