«Նաիրիտի» աշխատակիցները շարունակում են նստացույցը (լուսանկարներ, տեսանյութ)
ՀՀ կառավարության շենքի դիմաց շարունակվում է «Նաիրիտ» գործարանի աշխատակիցների՝ նախօրեին սկսած նստացույցը։
Նաիրիտցիների հետ զրույցից տեղեկացանք, որ ցուցարարներին է միացել նաև գործարանի նախկին տնօրեն Կարեն Իսրայելյանը։ Նստացույց անողների համար գիշերը սնունդ են բերել։ Կառավարությունից որևէ մեկը չի մոտեցել նրանց. փոխարենը՝ արտասահմանցի մի շարք լրագրողներ են եղել։
Հիշեցնենք՝ վեց ամսվա բողոքի ապարդյուն ակցիաներից հետո ցուցարարները որոշեցին այդկերպ լսելի դարձնել իրենց ձայնը՝ հավատ չընծայելով նույնատիպ խոստումների։ Գործարանն աշխատողներին պարտք է շուրջ երկու տարվա աշխատավարձ, որը կազմում է 5,7 մլրդ դրամ։

Работники «Наирита» продолжают сидячую забастовку (фото)
Перед зданием Правительства РА продолжается начавшаяся накануне круглосуточная сидячая забастовка работников завода «Наирит».
К протестующим присоединился также бывший директор завода Карен Исраэлян. Для участников забастовки ночью принесли еду. Никто из правительства к ним не подошел, зато на акцию пришел ряд иностранных журналистов.
Напомним, что после безрезультатных акций протеста на протяжении полугода наиритцы решили выйти на сидячую забастовку. Завод должен действующим и сокращенным работникам предприятия зарплату за более чем 1,5 года. Общая сумма задолженности составляет 5,7 млрд драмов.