Լիսկան ու Օֆշորի Տիկոն անցել են հակագրոհի
ՀՀԿ–ի գաղափարական թևի առաջամարտիկներն անցել են հակագրոհի գացվում է, որ Բաղրամյան 26–ում լրջորեն պատրաստվում են սահմանադրական փոփոխություններին)։
Լիսկայի տղայի մասնակցությամբ ծեծկռտուքի պատմությունը սահուն կերպով վերածվեց Լիսկայի դեմ մահափարձի էժանագին դետեկտիվի։
Ճիշտ է, որևէ մեկը չի հավատում, որ մեկ տասնյակից ավելի փամփուշտի արձակման դեպքում Սյունիքի մարզպետը կարող էր ողջ մնալ, բայց դա արդեն էական չէ։
Էականն այն է, որ իր «Լեքսուսի» վրա արձակված կրակոցների օգնությամբ Լիսկան մեղադրյալից մտել է զոհի իմիջի մեջ, ու հիմա իրավապահ մարմինները սկսել են հարցաքննել բոլոր նրանց, ովքեր տուժել են Լիսկայից՝ փորձելով տուժածներին դիտարկել որպես պոտենցյալ հանցագործներ՝ «Լեքսուսի» վրա կրակողներ։
Այդպիսով Լիսկան, Բաղրամյան 26–ի բարձր հովանու ներքո, անցել է հակագրոհի։
Լիսկայից հետ չի մնում նաև նրա կուսակից ընկերը՝ նախկին վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը՝ Օֆշորի Տիկոն։
Ինչպես տեղեկանում ենք «Հետք» պարբերականից, ԱՄՆ-ում Հայաստանի դեսպան Տիգրան Սարգսյանն ընդդեմ գործարար Փայլակ Հայրապետյանի հայցադիմում է ներկայացրել Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարան` պահանջելով պարտավորեցնել Փայլակ Հայրապետյանին «shamshyan.com» էլեկտրոնային զանգվածային լրատվական միջոցով հերքել զրպարտություն հանդիսացող տվյալները, ինչպես նաև Փայլակ Հայրապետյանից հօգուտ Տիգրան Սարգսյանի բռնագանձել 1 մլն դրամ՝ որպես բարոյական վնասի հատուցում, և դատական ծախսերը՝ ներառյալ փաստաբանի վարձատրության գումարը:
Համաձայնե՛ք, որ սա արդեն լկտիության գագաթնակետն է։ Մարդ, ով պետք է դատարան ներկայանար այլ կարգավիճակով, ու այլ կարգի բաներ խոսեր, հանդես է գալիս բարոյական վնասի փոխհատուցման հայցով։ Այո՛, այո՛, ԲԱ–ՐՈ–ՅԱ–ԿԱ՛Ն...
Հայաստանը միլիարդավոր վարկերի տակ մտցրած, աղքատների թիվը 50 տոկոսով ավելացրած, տնտեսական անկման համաշխարհային ռեկորդ սահմանած, հազարավոր բիզնեսների փակման գաղափարախոս դարձած, «ատկատների» և կեղծ «տենդերների» մեծն մասնագետ եղած (համաձայն Սերժ Սարգսյանի գնահատականի), մի քանի հարյուր հազար մարդու արտագաղթի պատճառ դարձած, բիոզուգարանային պատմության մեջ թաթախված և վերջապես օֆշորային սկանդալի անմիջական մասնակից դարձած անձը խոսում է բարոյականությունից ու բարոյական վնասի փոխհատուցում պահանջում։ Այսպիսով, Տիգրանը Լիսկայի պես ուզում է մեղադրյալից վերածվել տուժողի ու զոհի։
Օֆշորի Տիկոն, փաստորեն, ԱՄՆ–ից էլ է շարունակում վնաս տալ Հայաստանին։ Դատական համակարգը նրա հայցով հայտնվել է շատ ծանր վիճակի մեջ։
Առանց այն էլ դատական իշխանությունը շատ ցածր լեգիտիմություն ունի հանրության մոտ։ Ու եթե նախկին վարչապետի հայցադիմումը բավարարվի, ու գործարար Փայլակ Հայրապետյանին պարտադրեն բարոյական փոխհատուցում տալ Տիգրան Սարգսյանին, ապա դատական իշխանության հուղարկավորությունը պետք է տեղում կազմակերպել։
Հ.Գ.։ Մնում է, որ Երևանի փողոցներում կանգնող մարմնավաճառները բարոյական վնասի փոխհատուցում պահանջեն երևանցիներից՝ իրենց պուտանկա անվանելու համար։

Лиска и Оффшорный Тико перешли в контрнаступление
Передовики идеологического крыла РПА перешли в контрнаступление (чувствуется, что в президентском дворце серьезно готовятся к конституционным изменениям).
История избиения с участием сына Лиски плавно перетекла в дешевый детектив о покушении на Лиску.
Правда, никто не верит, что после десяти выстрелов губернатор Сюникского марза мог остаться в живых, но это уже несущественно.
Важно то, что с помощью выпущенных в свой «Лексус» пуль Лиска перешел из обвиняемых в имидж жертвы, и сейчас правоохранительные органы начали допрашивать всех тех, кто пострадал от рук Лиски, рассматривая их в качестве потенциальных преступников – стрелявших в его машину людей.
Таким образом Лиска, под высоким покровительством Баграмяна 26, перешел в контрнаступление.
Не отстает от Лиски и его коллега по партии, бывший премьер Тигран Саркисян – Оффшорный Тико.
Как пишет издание «Этк», посол РА в Соединенных Штатах Тигран Саркисян подал иск против предпринимателя Пайлака Айрапетяна в суд общей юрисдикции административных округов Арабкир и Канакер-Зейтун с требованием обязать Айрапетяна опровергнуть через электронное СМИ «shamshyan.com» являющуюся клеветой информацию, а также возместить в качестве морального ущерба и судебных затрат (включая услуги адвоката) 1 млн драмов.
Согласитесь, что это уже верх наглости. Человек, который должен был явиться в суд в статусе обвиняемого и говорить о совсем других вещах, выступает с иском о возмещении ему морального ущерба. Именно, МО-РАЛЬ-НО-ГО
Подведший Армению под миллиардные кредиты, увеличивший на 50 процентов количество бедных, установивший мировой рекорд экономического спада, ставший идеологом закрытия тысяч бизнесов, бывший большим специалистом по «откатам» и подставным тендерам (согласно оценке Сержа Саргсяна), явившийся причиной эмиграции сотен тысяч людей, вляпавшийся в биотуалетную историю и, наконец, ставший непосредственным участником оффшорного скандала человек говорит о нравственности и возмещении морального ущерба. Подобно Лиске, Тигран хочет стать из обвиняемого потерпевшим и жертвой.
Фактически, Оффшорный Тико продолжает вредить Армении даже из Америки. Судебная система после его иска оказалась в очень трудном положении.
Эта система обладает в обществе и без того ничтожной легитимностью. И если иск бывшего премьера будет удовлетворен, и предпринимателя Пайлака Айрапетяна обяжут выплатить Тиграну Саркисяну компенсацию, похороны судебной власти можно будет организовывать на месте.
P.S. Остается только, чтобы стоящие на улицах Еревана проститутки потребовали моральной компенсации за именование их путанами.