Բաղրամյան պողոտայի 8–րդ առավոտը (ֆոտոռեպորտաժ)
Առավոտյան Բաղրամյան պողոտայում ցուցարարներից ոմանք դեռ քնած էին, մյուսներն էլ արթնացել էին և քննարկում էին իրենց պայքարի հետագա քայլերը։
Ցուցարարների մի մասն էլ արևից պատսպարվել էր ծառերի տակ, իսկ մյուս մասը ժամանակն անց էր կացնում ֆուտբոլ, «մաֆիա» խաղալով կամ գիրք ընթերցելով։
Քաղաքացիներից մի քանիսն էլ զբոսնելու էին եկել իրենց երեխաների հետ։ Նրանց թվում կային նաև օտարերկրացիներ։
Հիշեցնենք, որ այսօր առավոտյան Բաղրամյան պողոտայում էր նաև Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը, ով համոզում էր ցուցարարներին հեռանալ այնտեղից, սակայն առժանացավ «դեմագոգ» որակմանը։

8-е утро на проспекте Баграмяна (фоторепортаж)
Утром на проспекте Баграмяна некоторые из демонстрантов высыпались после бессонной ночи, а некоторые уже проснулись и обсуждали дальнейшие шаги в борьбе с подорожанием электроэнергии.
Часть протестующих спряталась в тени деревьев, а другая – занимала себя игрой в футбол, «мафию» и чтением книг.
Некоторые из граждан пришли на проспект на прогулку вместе со своими детьми. Среди них были также иностранцы.
Напомним, что сегодня утром на проспекте Баграмяна был также замначальника полиции Еревана Валерий Осипян, который убеждал демонстрантов покинуть территорию, однако удостоился «эпитета» демагог.