Օսիպյանը համոզում էր ապամոնտաժել աղբամանները
Այսօր առավոտյան Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը ցուցարարներին համոզում էր ապամոնտաժել Բաղրամյան պողոտայում բարիկադների վերածված աղբամանները։
–Բոլորդ գիտակից քաղաքացիներ եք։ Ինձ թվում է՝ արդեն ժամանակն է, որ ինքներդ ձեր ձեռքով ապամոնատժեք և վերականգնեք հասարակական կարգը։ Իզուր տեղը ժամանակ եք ծախսում։ 100 հոգի հավաքվում եք էստեղ ու Երևանի կենտրոնական փողոցի երթևեկությունը սահմանափակում եք։ Հորդորում եմ՝ ողջամի՛տ եղեք,–ասել է Օսիպյանը։
Ցուցարարներն էլ պատասխանել են, որ բարիկադները կապամոնտաժեն և կհեռանան Բաղրամյան պողոտայից միայն այն ժամանակ, երբ իրենց երեք պահանջները լիովին կատարվեն։

Осипян убеждал демонтировать мусорные баки
Сегодня утром замначальника полиции Еревана Валерий Осипян убеждал демонстрантов демонтировать используемые в качестве баррикад мусорные баки на проспекте Баграмяна.
«Вы все – сознательные граждане. Мне кажется, что уже время, чтобы вы самостоятельно демонтировали мусорные баки и восстановили общественный порядок. Зря тратите время. Собираетесь здесь по 100 человек и ограничиваете движение на центральной улице Еревана. Призываю вас быть благоразумными», – сказал Осипян.
Митингующие на это ответили, что баррикады будут демонтированы, а они – покинут проспект Баграмяна, лишь после выполнения их требований.